Зрењанинска лига: Убедљиви Рускоселци

Црвена звезда - ОФК Клек 6:0 (3:0)
lopta2

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, судија: Печек (Кикинда). Стрелци: Петровић у 27. и 53. Попесков у 34. и 43. Утржан у 68. и Барбат 70. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић, Ђорђевић 7 (Вокић), Савичић 7, Медић 7 (Чуданов), Јанков 7, Утржан 7, Ружић 7, Петровић 8 (Барбат 7), Гуцул 7, Попесков 8, Чубрило 7.

ОФК КЛЕК: Јанкулов 6, Мачкић 6 (Михајловић), Ђурић 5, Милановић 6, Богдановић 6, Мирчета 6, Вучетић 6 (Јањић), Иванов 6, Стојановски 5, Стајић 6 (Милосављевић), Јовановић 6.

Рускоселци су нанизали још једну убедљиву победу на домаћем терену.

М. Рачић

МСК - Полет 2:1 (0:0)

МИХАЈЛОВО: Стадион „Лигет”, судија: Јањић (Зрењанин), стрелци: Јаковљев у 52. и Бука у 74. за МСК, а Кењало у 90+2. минуту за Полет. Црвени картон: Зорић (Полет).

МСК: Секошан, Ружа 7, Гуљаш 7 (Цвејин 7), Бука 8 (Г. Исак), Рама 7, Тот 7, Аслани 7, Попић 7, Јаковљев 8, Ковач 8, Д. Исак 7 (Павловић).

ПОЛЕТ: Јелић 6, Кнежевић 8, Инђић 7, Шћепановић 7 (Велемиров), Драганов 7 (Радак), Гушић 7 (Солеша 6), Бабић 7, Буцало 7 (Ступар), Кењало 8, Зорић 6, Вукобрат 6.

У занимљивој игри домаћи су повели када је Јаковљев из слободног ударца савладао лоше постављеног Јелића, да би у 74. минуту после доброг дуплог паса Шандор Бука избио сам испред голмана и реализовао прилику. У надокнади времена после индиректа Кењало је погодио мрежу за крајњи резултат.

Војводина (Б) - 2. октобар 3:1 (0:1)

БАШАИД: Стадион „Војводине”, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: Грујић у 59. и 90. Гаврић у 89. за Војводину, Јанковић у 22. минуту за 2. октобар.

ВОЈВОДИНА: Протић 7, Винцан 8, Попов 7, Завишин 7 (Стојисављевић 7), Гаврић 8, Фуртула 7, Јаворина 7 (Глушпац 7), Грујић 8, Тодоров 7, Тасић 8, Глигић 7.

2. ОКТОБАР: Радосављев 8, Ковачев 7, Касаш 8, Пецавски 7, Леваја 7, Виоглавин 6, Барта 7, Миловљев 7, Јанковић 7 (Носоњин 6), Икић 7, Симоновић 7.

На одличном терену домаћи су имали иницијативу, да би добру лопту Барте искористио Јанковић и у контри погодио за вођство Куманчана. У наставку утакмице домаћи су вршили притисак, да би у 59. минуту после одбитка Грујић успео изједначити резултат. У самом финишу сусрета Глушац је лепо пронашао Гаврића на другој стативи који је главом донео предност домаћима, а већ у наредној акцији оштар шут Тодорова голман гостију је кратко одбио, а Грујић главом погодио мрежу.

Лехел - Русанда 0:7 (0:3)

МУЖЉА: Игралиште  Лехела, судија: Рашков (Зрењанин), стрелци: Шаргин у 23. Стеванов у 42. 44. и 66. Мрђеновић у 54. Ма. Куручев у 80. и 90. минуту.

ЛЕХЕЛ: Бенц 6, Михајлов 6 (Фекете 5), Бабувски 5, Ђорђић 5, Чикош 6, Такач 6, Михајловић 6, Лакетић 5, Рајић 5, Бодо 5, Асталош 5.

РУСАНДА: Ми. Куручев, Надлачки 7 (Ђурић), Давидов 7, Јанковић 7, Шаргин 7 (Радојев 7), Цветић 7 (Шкондрић 7), Стеванов 8, Ракић 7, Радишић 7 (Халас), Олђин (Мрђеновић 7), Ма. Куручев 8.

АСК - Војводина (НМ) 1:0 (0:0)

АРАДАЦ: Игралиште „Копово”, судија: Пауновић (Житиште), стрелац: Закић у 90+5. минуту (из пенала).

АСК: Стојков, Станић 7, Кујунџић 7 (Зоретић 7), Матејин 7, Бирманац 7 (Ненин 7), Ћуровић 7 (Кораћ), Адамов 7 (Самоловац), Закић 8, Мијић 7, Весин 7 (Јевремов), Стричко 7.

ВОЈВОДИНА: Б. Весков 7, Зокић 6, Шкеро 7, Бајић 6, Роцков 7, Терзин 7, Б. Стојков 6, Д. Стојков 6, Малешев 6, Ђ. Весков 7 (Цуцић 7), Матић 6.

У отвореној игри домаћи су имали више прилика, али гости су се зналачки бранили и успели стићи до продужетка, да би у надокнади времена Мијић пао на корнер линији, а судија је сматрао да је то казнени ударац, што је Владимир Закић сигурним шутем погодио мрежу за победу Арађана.

Раднички - Борац 1:4 (1:2)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште  „Бошко Петров”, судија: С. Мијатовић (Житиште), стрелци: Пејин у 36. за Раднички, Бицок у 23. Станојевић у 29. Рашета у 90+5., Грујић у 90+9. минуту за Борац.

РАДНИЧКИ: Савков 7, Пругинић 6, Сујић 7, Треунов 7, Ференци 6 (Вулић), Ракић 6, Рајич 7, Михајловић 6, Пејин 7, Ференчак 6, Радивој 6 (Славковић 7).

БОРАЦ: С. Гајинов 7, Ковачевић 6, Иванчевић 7 (Рашета), Томин 7, Цобор 7, Самолов 6, Грбић 7, Станојевић 8, Бићанин 7 (Д. Гајинов), Грујић 8, Бицок 8.

Потисје - Младост (БД) 1:0 (0:0)

КНИЋАНИН: Игралиште крај Бикаре, судија: Димитријевски (Зрењанин), стрелац: Кодић у 61. минуту (из пенала).

ПОТИСЈЕ: Де. Стојковић 7, Новковић 8, Анђелковић 7 (Маринковић 7), Н. Антић 7 (Митић 7), Да. Стојковић 7, Балаћ 8, Илић 7, Павловић 7 (Милосављевић), Мишевић 7 (Станковић 7), М. Антић 7, Кодић 8.

МЛАДОСТ: Марић 7, Мијатовић 6, С. Топаловић 7, Митрић 6, Мрђа 6, М. Топаловић 6, Бакош 6, Каурин 7, Костин 7 (Мандић 6), Крстовић 6 (Сурутка 7), Срдић 6 (Д. Топаловић 7).

У отвореној игри два равноправна ривала било је прилика са обе стране. Одлука је пала у 61. минуту када је у шеснаестерцу гостију неко од играча гостију играо руком, а судија показао на белу тачку што је користио искусни Жељко Кодић и погодио само рашље.

Припремио: Н. М. Петровић

МСК - Полет 2:1, Јединство - Тамиш 1:3, Раднички - Борац 1:4, АСК - Војводина (НМ) 1:0, Војводина (Б) - 2. октобар 3:1, Потисје - Младост (БД) 1:0, Младост (Л) - Делија 5:1, Црвена звезда - Клек 6:0, Лехел - Русанда 0:6.

1. Ц. звезда       8      6      2      0      27:6  20

2. Младост (БД) 8      6      1      1      14:6  19

3. Полет    8      6      0      2      23:6  18

4. АСК       8      5      2      1      20:8  17

5. Војводина (Б) 8      5      1      2      20:10        16

6. Раднички (-1) 8      5      1      2      19:8  15

7. МСК      8      4      2      2      16:9  14

8. Потисје  8      4      1      3      13:13        13