Звезда на Бањици испустила два гола предности, реми с Радом

БЕОГРАД: Фудбалери Рада и Црвене звезде играли су на Бањици нерешено 2:2 у последњој утакмици 35. кола Суперлиге Србије.
c

Звезда је на гостовању против "Грађевинара" имала два гола предности и била је надомак освајања троцифреног броја бодова, међутим, Рад је добром игром успео да дође до изједначења и тако освоји веома битан бод у борби за опстанак.

Екипа Дејана Станковића повела је у 31. минуту поготком Филипа Фалка, да би 11 минута касније Милан Павков дуплирао предност.

Деловало је да ће црвено-бели на паузу отићи с два гола предности, али ипак им то није пошло за руком, пошто је у 43. минуту Немања Младеновић смањио заостатак Рада.

У другом делу меча играло се отворено на обе стране, а Рад је ипак у 74. минуту преко Марка Шарића успео да дође до изједначења.

Звезда је у наставку константно нападала, али није успела да дође до гола.

Црвено-бели, који су већ осигурали прво место, имају 99 бодова, док је Рад 15. са 43.

Резултати и стрелци 35. кола Суперлиге:

Уторак: Бачка - Нови Пазар 0:1 (Аганспахић 7), Јавор - Пролетер 1:1 (Илић 21 - Кнежевић 51), Младост - Вождовац 1:0 (Шатара 45+1), Напредак - Чукарички 1:0 (Милошев 90+1), Радник - Спартак 2:0 (Макарић 85. пенал, 90+6).

Среда: Инђија - Мачва 2:2 (Бастајић 12, Димитров 65 - Кнежевић 49, 79), Партизан - ТСЦ 3:1 (Натхо 53 пенал, Холендер 65, Јојић 67 - Дуроњић 83), Војводина - Раднички 0:0, Златибор - Металац 1:0 (Вукић 24), Рад - Црвена звезда 2:2 (Младеновић 43, Шарић 74 - Фалко 31, Павков 42).

Табела: Црвена звезда 99 бодова, Партизан 89, Чукарички 68, Војводина 67, Радник 55, Младост 51, ТСЦ 49, Металац 48, Спартак 47, Напредак 47, Јавор 45, Вождовац 44, Пролетер 44, Радницки Ниш 44, Рад 43, Нови Пазар 42, Инђија 35, Златибор 28, Мачва 22, Бачка 16.