АБА 2 лига: Широки без милости

Новосађани су поражени у 12. колу АБА лиге од домаћина четвртог „балона“ регионалног такмичења, те су се, с обзиром на остале резултате, практично опростили од плеј – офа и остали на деветом месту.
АБА 2 лига (Д. С.)

Показало се да када дефанзива не профункционише како треба, Воша је у проблему, а тако је било и синоћ.

Војводина је лоше почела, дозволивши домаћину да поведе 9:0. Пре свега, одбрана није функционисала. Играчи Широког су остављани сами на шуту, али и из контри су постигли превише лаких поена. Но, на крилима расположеног Бањца, црвено – бели су истопили предност херцеговачког тима и стигли на минус један (27:28). Ипак, Широки, који је после вишеминутног поста прорадио, почео да погађа и на полувремену опет имао опопљиву двоцифрену предност, плус 13.

Са осцилацијама обе екипе, настављено је и у трећој четвртини. Но, Војводина никако није успевала да уведе Широки у свој ритам. Епилог је био тај да су домаћи опет повезали неколико успешних напада и одржавали предност. Када је средином последње деонице она отишла на 20 поена, било је јасно да је победник одлучен.

бенефит овог пораза за Војводину је добра рола младог Уроша Бањца, који је синоћ показао неспоран потенцијал.

ВојводинаШироки 69:93 (19:28, 16:20, 21:20, 13:25)

ШИРОКИ БРИЈЕГ: ГСД „Пецара“, гледалаца: 2.000, судије: Пеић, Мухвић, Лакићевић.

ВОЈВОДИНА: Кочић, Бањац 18 (6ск), Беслаћ 8 (6ск), Марић, Недељков 2, Гаћеша 3, Бјелица 10 (6ас), Миротић, Поповић 14, Вучетић 3, Нил 8 (6ас), Зарић 3.

ШИРОКИ: Иванов 9, Кучан 3, Вуцић 15 (14ск), Билиновац 12, Чолак 3, Милетић, Карутерс 21 (6ас, 8ул), Човић 2, Ћавар 2, Божић 26, Дамјановић, Вујановић.