Аба лига: Партизан ексирао Цедевиту за финале

БЕОГРАД: Кошаркаши Партизана пласирали су се у финале плеј-офа АБА лиге, пошто су вечерас у мајсторици полуфинала савладали Цедевита Олимпију 90:71 (24:16, 17:14, 24:23, 25:18).
Zach LeDay (Photo: Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanovic)

Ривал црно-белима у финалу биће Црвена звезда, која је раније елиминисала Будућност, али за сада није сигурно да ли ће борба за титулу почети, како је најављено, 12. јуна јер се термин преклапа са завршницом КЛС.

Домаћин је пред 14.877 навијача много боље отворио утакмицу, брзо је стекао двоцифрену предност, а занимљиво је да је првих осам поена постигао Ален Смаилагић.

У финишу прве деонице гости су предвођени Зораном Драгићем и Карлом Матковићем успели да се врате на једоцифрени минус. Наставила је Цедевита Олимпија са одличном игром и на старту друге деонице и стигла на само минус два (24:26), затим и до изједначења (29:29), али је уследила серија Партизана 12:1, за 41:30 на полувремену.

Партизан је лоше почео трећу деоницу, није дао кош више од два минута, али то гости нису искористили на најбољи начин, па је тим Жељка Обрадовића на крилима Џејмса Нанелија поново отишао на двоцифрену предност и повео чак 50:34 у 25. минуту.

Домаћин је дефинитивно преломио меч почетком четвртог квартала, кад је после велике серије повео са максималних "плус 27" (85:58).

Код Партизана су најефикаснији били Зек Ледеј са 17, Нанели са 12, Смаилагић, Данило Анђушић и Данте Ексум са по 11 и Јам Мадар са девет. Кевин Пантер је додао шест поена, а Матијас Лесор је постигао само четири, све са линије за слободних бацања. Поново је на терену био у млади Саво Дрезгић, али није постигао поен за нешто више од два минута.

Цедевита Олимпију предводили су Драгић са 15 поена (5/7 тројке), Амар Алибеговић је дао 11, а Матковић и Едо Мурић по 10 поена.

Партизан – Цедевита Олимпија 90:71 (24:16, 17:14, 24:23, 25:18)

БЕОГРАД: Дворана: "Штарк арена", гледалаца: 14.877, Судије: Томислав Хордов, Милош Кољеншић, Денис Хаџић.

ПАРТИЗАН: Ледеј 17, Дрезгић 0, Копривица 2, Пантер 6, Смаилагић 11, Папапетру 0, Егзум 11, Нанели 12, Лесор 4, Трифуновић 7, Анђушић 11, Мадар 9.

ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА: Ребец 6, Ферел 3, Радовић 2, Јеремић 3, Алибеговић 11, Мурић 10, Мулалић 3, Коси 2, Матковић 10, Гњидић 0, Омић 6, Драгић 15.