Аба лига: Партизан савладао Цибону

Кошаркаши Партизана победили су вечерас на домаћем терену екипу Цибоне резултатом 93:68 (17:19, 32:19, 25:19, 19:11) у оквиру 14. кола АБА регионалне лиге.
ABA League j.t.d./Dragana Stjepanovic

Најефикаснији у екипи Партизана био је Ален Смаилагић са 20 постигнутих поена, док је Данило Анђушић шутирао тројке 5/7 и постигао 19 поена.

Код гостију се истакао бивши играч Партизана Александар Аранитовић са 16 поена и пет скокова.

Партизан је боље отворио утакмицу и кроз транзицију дошао до лаких поена у уводним минутима.

Гости су одговорили шутем за три поена и са полудистанце, па предност Партизана није износила више од три поена у том периоду.

У другој четвртини домаћи кошаркаши су агресивније приступили у одбрани, док су у нападу паметније бирали шутеве и то је резултирало већом разликом пред крај првог полувремена.

Друго полувреме Партизан је отворио на исти начин на који је затворио прво. Разиграли су се Анђушић и Вукчевић на линији за три поена, па је предност почела да расте.

На другој страни Аранитовић је био расположен, поготово са полудистанце.

У последњој четвртини домаћи кошаркаши су само завршили посао који су започели у другој деоници, одбрана је на моменте била мекша што је Цибони обезбедило лаке поене.

На крају сусрета било је 93:68 у корист Партизана.

"Црно-бели" су тренутно први на табели АБА лиге са 12 победа и два пораза, док је екипа Цибоне шеста са шест победа и осам пораза.

У наредном колу регионалне лиге Партизан дочекује екипу МЗТ-а, док ће Цибона угостити екипу Студентског центра.

Партизан – Цибона 93:68 (17:19, 32:19, 25:19, 19:11)

БЕОГРАД: Дворана: Штарк арена, гледалаца: 7.133, судије: Саша Пукл, Радош Савовић, Нермин Никшић.

ПАРТИЗАН: Вукчевић 14 (10ск), Аврамовић 3 (8ас), Пантер 3, А. Смаилагић 20, Папапетру 7, Егзум 5, Бродзијански 3, Нанели, Лесор 7, Трифуновић 6, Анђушић 22, Мадар 3.

ЦИБОНА: Вуковић 6 (7ск), Радовчић 5, Месичек 3, Перасовић 5, С. Смајлагић 3, Мајцунић, Мазалин, Аранитовић 16 (5ск), Баковић 13 (9ск), Капуста 7, Љубичић 8, Бундовић 2.