АБА лига: Сигурна победа кошаркаша Звезде у Железнику

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде савладали су вечерас ФМП у Железнику 87:79 (26:16, 30:19, 21:19, 10:25) у утакмици претпоследњег 21. кола АБА лиге.
fmp zvezda

Звезда је овом победом теоретски обезбедила плеј-оф, а готово извесно у доигравање ће кренути са треће позиције.

Гости су сигурном игром отворили овај дуел и од самог старта стекли предност, коју су постепено увећавали.

Две тројке заредом погодио је Чарлс Џенкинс, док су из рекета погађали Џејмс Гист и Владимир Штимац. Обе екипе су врло брзо изашле из бонуса, тако да је у првом кварталу виђено доста слободних бацања, да би после првих 10 минута црвено-бели имали двоцифрену предност, 16:26.

Домаћи су почетком друге четвртине преко Лазаревића и Пота најавили повратак, али то очигледно није било могуће, када се узму проценти шута црвено-белих. Бориша Симанић је наместио нишансе справе и са три везане тројке донео максималних +22. У истом ритму га је пратио Стратос Перпероглу, који је постигао две тројке заредом, па су гости на паузу отишли са предношћу, 35:55.

На почетку другог полувремена обе екипе су биле расположене, а гости су рутински чували предност. Ипак, неефикасни последњи квартал црвено-белих искористили су домаћи, који су тај период добили са 25:10 и тако коначни заостатак спустили на једну цифру, 79:87.

Најбољи у редовима црвено-белих био је Владмир Штимац са 17 поена, док су по 13 постигли Стратос Перпероглу и Бориша Симанић. Код домаћина Илија Ђоковић био је најефикаснији са 14 поена.

У последњем колу Звезда дочекује Задар, док ФМП гостује Будућности у Подгорици.

ФМПЦрвена звезда 79:87 (16:26, 19:30, 19:21, 25:10)

БЕОГРАД: Хала ФМП арена у Железнику, гледалаца: 1.200. Судије: Јурас, Недовић, Шпендл.

ФМП: Рит 13, Лазаревић 4, Ускоковић 8, Пецарски 7, Пот 5, Ђоковић 14, Раданов 5, Радовановић 8, Тејић 0, Шешлија 2, Улубај 7, Ђорђевић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Пантер 6, Браун 4, Перпероглу 13, Давидовац 0, Лазић 5, Гист 11, Лукас 2, Џенкинс 6, Симанић 13, Јовановић 0, Оџо 10, Штимац 17.