АБА лига: Звезда лако са ФМП за савршен скор

Кошаркаши Црвене звезде победили су ФМП са 79:62 у 16. колу АБА лиге.
crvena zvezda fmp, crvena zvezda mts

Изабраници Милана Томића остварили су и шеснаесту победу у исто толико мечева у регионалном кошаркашком такмичењу.

Питање победника није се постављало од старта меча јер је Звезда заиграла добро у одбрани, ФМП није могао ништа да погоди и предност је само расла.

Током друге деонице црвено-бели су само одржавали предност, а клуб из Железника се константно мучио у нападу. На полувремену су имали само 24 одсто шут из игре, а Звезда је водила 40:21. ФМП је показао знаке живота у трећој четвртини, погодили су неке шутеве споља, пре свега Јеремић, али није то дуго трајало. Звезда је имала одговор и разлика није падала испод десет поена.

У последњој четвртини црвено-бели су само одрадили посао до краја и после 40 минута игре заслужено славили.

Најефикаснији у победничком саставу био је Огњен Добрић са 14, Џо Регленд је убацио 12, док је Цирбес постигао 11 поена. Госте је предводио Марзет Вашингтон и Младен Јеремић са 11 поена.

Ц. звезда - ФМП 79:62 (18:9, 22:12, 16:23, 23:18).

БЕОГРАД: Дворана "Александар Николић", гледалаца: око 2.000. Судије: Сретен Радовић, Драган Краљ, Гордан Терлевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДАРегланд 12, Раданов 3, Човић, Кешељ 8, Ненадић 3, Фаје 5, Берон 7, Добрић 14, Ристић 2, Симанић 9, Цирбес 11, Оџо 5.

ФМП: Ребец 4, Рит 6, Пауновић 8, Ускоковић 2, Јеремић 11, Момиров 3, Пот 2, Радовановић 6, Шешлија 7, Марзет 11, Ђорђевић 2, Бауерс.