БОГДАН БОГДАНОВИЋ ПОСТИГАО 15 ПОЕНА У ПОБЕДИ АТЛАНТЕ НАД ФИЛАДЕЛФИЈОМ, Eво какав је учинак осталих српских кошаркаша

АТЛАНТА: Кошаркаши Атланте победили су на свом терену после продужетка екипу Филаделфије резултатом 139:132 у ноћашњем мечу НБА лиге.
1

Најбољи у победничком тиму био је Тре Јанг са 28 поена и 11 асистенција. Џејлен Менсон је постигао 25 поена и имао 16 скокова, док је Дежонте Мареј убацио 25 поена. Српски кошаркаш Богдан Богдановић провео је на терену нешто више од 28 минута, а за то време је постигао 15 поена и имао два скока, четири асистенције и две украдене лопте. Код гостију, најбољи је био Тајрис Макси са 35 поена, док је Тобијас Харис додао 32 поена уз 10 скокова.

Кошаркаши Оклахоме победили су у гостима екипу Мајамија резултатом 128:120. У победничком тиму истакао се Шеј Гилџес-Александер са 28 поена, док је Чет Холмгрен додао 23. Српски кошаркаш Василије Мицић је на терену провео нешто више од 14 минута, а за то време је постигао четири поена и имао један скок, пет асистенција и једну украдену лопту. Други српски кошаркаш у екипи из Оклахоме Алексеј Покушевски није играо. Код домаћих, најефикаснији је био Бем Адебајо са 25 поена и 11 скокова. Српски кошаркаш Никола Јовић био је стартер у екипи Мајамија, а на терену је провео нешто мање од 33 минута. Он је постигао 15 поена и имао пет скокова, четири асистенције и по једну украдену лопту и блокаду.

Кошаркаши Чикага су на свом терену после продужетка надиграли Хјустон 124:119. У екипи из Чикага најбољи је био Коби Вајт са 30 поена, док је Зек Левин додао 25 поена уз 13 скокова. У редовима Хјустона најбољи је био Алперен Шенгун са 25 поена, док српски кошаркаш Бобан Марјановић није играо.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Бостон - Минесота пп 127:120, Шарлот - Сакраменто 98:123, Детроит - Сан Антонио 108:130, Индијана - Вашингтон 112:104, Голден Стејт - Њу Орлеанс 105:141, Јута - Денвер 124:111 и ЛА Клиперс - Торонто 126:120.