Црвено-бели изгубили од Земунаца

На опроштају од својих навијача, кошаркаши Војводине су у 25. колу Кошаркашке лиге поражени од шутерски расположених Земунаца.
Ф. Бакић/Енес Латифагић

На утакмици је виђено 26 тројки (14 домаћих, 12 гостију), а црвено-бели су се врло добро држали док су имали снаге, (само) у првом полувремену.

Након пет уводних поена Војводине, уследио је одговор гостију серијом 14:1. Финиш прве деонице зачинио је Латифагић који је госте “частио” са три блокаде за мање од два минута, и тако компензовао неке пропусте у дефанзиви. У другој четвртини распуцали су се домаћи, истопили предност Земунаца и дошли у вођство. На полувремену Новосађани су имали шест поена вишка (49:43).

Ипак, у другом делу гости су узвратили са серијом тројки, те су за тили час прешли у вођство. До краја, испоставиће се, црвено – бели су се неколико пута примакли, али Младост је константно била у вођству. Како је време одмицало, тако се топила енергија у домаћем тиму,  те је било јасно да од преокрет неће уследити. Земунци су стигли до заслужене победе.

Војводина је и пре овог меча изгубила све шансе за опстанком у лиги, али су одиграли сасвим коректну утакмицу и достојно се опростили од КЛС на домаћем паркету.

Д. Кн.

Војводина – Младост 93:101 (17:21, 32:22, 24:34, 20:24)

НОВИ САД: велика сала Спенса, гледалаца: 150. Судије: Прпа, Ј. Јурас, Милорадовић.

ВОЈВОДИНА: Радуловић 21 (12ас, 6ск), Симовић 25 (6ск), Пејовић 3, Асановић, Дамјановић 3, Агоч 16, Прица, Мандић 4, Латифагић 10, Шрајер 3, Живковић 8, Зарић.

МЛАДОСТ: Кулунyић 5, Дрешел 20 (11ск), Мијаиловић 10 (12ас), Белић 25 (11ск), М. Миленковић, Стефановић 11, Јовановић 6, Л. Миленковић, Трифуновић, Сар 9, Шајин 15.