ЕЛ: Убедљива победа Звезде против Асвела у Лиону

Кошаркаши Црвене звезде славили су над Асвелом у одложеној утакмици 4. кола Евролиге.
kosarka

Француски тим био је приморан средином октобра да откаже дуел због великог броја играча заражених коронавирусом. Екипа Саше Обрадовића прекинула је низ од два пораза и уписала је трећи тријумф, па је сада на скору 3–4. После лоших завршница у претходним дуелима које је изгубила, Звезда је сада одиграла до краја на високом нивоу.

Каскала је за домаћином Звезда после првих 10 минута, али је одмах у наставку фуриозно кренула и серијом 7–0 преокренула на 24:21. Почело је тада егал надметање, смењивали су се ривали у минималном вођству, да би црвено-бели на крилима расположених Лојда и Волдена, који је погађао битне тројке, додали гас пред полувреме.

Има­ли су и осам поена вишка, а на одмор су отишли са 44:38. Држала се Звезда истог рецепта у трећој четвртини, чврста одбрана и смиреност у нападу донеле су јој и двоцифрену предност од 16 поена – 67:51. Погубили су домаћини конце у потпуности, а црвено-бели су их дотукли пред улазак у последњих 10 минута. Одлично су шутирали тројке, Лојд и Волден нису посустајали, на семафору је стајало и „плус 20“ па се име победника није доводило у питање до последњег звука сирене.

Звезда наставља са згуснутим распоредом и већ сутра је очекује утакмица 8. кола у којој дочекује Реал Мадрид у хали „Александар Николић“ од 19 часова.

К. Б.

АсвелЦрвена звезда 68:89 (21:17, 17:27, 15:23, 15:22)

ЛИОН: Дворана Астробал, без присуства гледалаца, судије: Гарсија, Ковалски, Кливаз.

АСВЕЛ: Фримен 14, Кауди 3, Лакомб, Дио 7 (6ас), Фал 7 (7ск), Хејс 5, Бако 4, Лајти 11, Хауард 5, Јабусел 11, Стразел 1, Ломаж.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 3, Хол 4, Волден 20 (5ас, 3ск), Лојд 29, Давидовац 5, Лазић 4, Рит 9, Добрић 8, Симоновић, Јагодић–Куриџа 2, Кузмић 3, Тери 2 (7ск).