scattered clouds
30°C
26.08.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Ентузијазам Миљана Павковића

26.08.2026. 15:04 15:13
Пише:
Извор:
Дневник
КСС
Фото: KK Vojvodina

Оно што је предуслов за сваки успешан пројекат су ентузијазам, мотивација и јасан циљ. Тога не мањка код новог тренера кошаркаша Војводине Миљана Павковића, који је медијима и новосадској јавности јасно ставио до знања - његов тим ће се борити за то да буде најбољи, како у Кошаркашкој лиги Србије, тако и у АБА 2 лиги.

Не мари превише за то што предсезона није протекла савршено, знајући да има капацитет да се и у таквим околностима избори са предстојећим изазовима.

– Тренери увек желе да имају 7-8 недеља за припреме, али је ситуација била таква да нисмо кренули време. Каснимо недељу дана, али имамо довољно времена за све. Ови играчи су професионалци, дошли су спремни, тих недељу дана које смо изгубили нису неки проблем – апострофирао је Павковић.

КЛС и АБА 2 лига биће стандардно на мети амбиција Новосађана. У првом такмичењу желе да поврате сам врх, док у другом циљају виши ранг.

– Још увек се тачно не зна када ћемо отворити домаћи шампионат (тренутно у делимичној блокади). У АБА 2 лиги имамо конкретније детаље, знамо да стартујемо 6. октобра. Очекујем и да КЛС крене почетком октобра, припремамо се на такав начин. Биће пуно добрих тимова, изједначена је лига, али Војводина увек има високе циљеве, била је увек у при врху проетклих година. Имамо мотив и ове године за исто. Што се мене тиче, идемо да освојимо и једну и другу лигу. Улазим у причу са највишим амбицијама, а играчи би требало да размишљају на исти начин.

Објаснио је то каквом ће се филозофијом водити као неко ко ће бити на кормилу црвено-белих.

– Видећемо још какви ћемо бити као тим. Индивидуално, екипа има квалитет. Требало би да будемо тим, да се тимски оријентишемо и од тога зависи како ћемо изгледати. Имамо добар колектив и можемо да се надамо највећим остварењима – закључио је Миљан Павковић.

В. М. Петровић 

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар