ЕП до 16: Србија лако са Словенцима, на реду Французи

Без проблема прескочили су кадети Србије препреку у осмини финала и савладали Словенце, али их данас чека далеко озбиљнији противник у четвфрфиналу, а то је селекција Француске.
Kadeti Srbije u Novom Sadu/F. Bakic

Почетак је донео (пре)брзу игру и доста промашаја са обе стране, те су се екипе смењивале у вођству. Прве четвртина, генерално, обиловала је фауловима, па су кошаркаши оба тима често били на линија пенала. Ипак, како је време одмицало, наши момци су играли све боље, а одличан финиш те деонице употпунио је Стефан Агоч тројком у последњој секунди.

У наставку, Србија је већ после непуног минута у другој четвртини стекла двоцифрену предност (29:19). Играли су српски кошаркаши стрпљиво, смишљено градили нападе и користили већину отворених шутева до којих су долазили. Одбрана је, такође, солидно функционисала и Словенци су се мучили у офанзивним акцијама. Након тројке Стефановића, нап тим је стекао великих 20 поена предности (50:30), а стим резултатом се отишло на одмор.

Уљуљкани значајним вођство, било је за очекивати да наши момци “смање гас”, али то је трајало кратко. Додуше, направили су Словенци серију од 5:0, а српским кошаркашима је требало два и по минута до првих поена у другом полувремену. Брзо су се изабраници Владана Вукоичића вратили у прави ритам, и већ почетком последње деонице, имао је наш тим 22 поена вишка (71:49) и питање победника се није постављало, а предност Србије је бивала све убедљивија.

Д. Кнежић

СрбијаСловенија 88:63  (26:17, 24:13, 16:18, 22:15)

НОВИ САД: Велика сала Спенса, гледалаца: 800. Судије: Булто (Шпанија), Озолс (Летонија), Шебишев (Украјина).

СРБИЈА: Ивковић 5, Пауновић 4 (6ас), Манојловић 22, Агоч 15, Андрић 2, Стефановић 11, Светозаревић 4, Мушикић 6 (7ск), Тарлаћ 4, Шкобаљ 6, Јоксимовић 2, Павићевић.

СЛОВЕНИЈА: Циани, Иванковић 1, Медвед, Крмац 2, Текавчић 7, Сној 2, Фајфар 3, Клавзар 8, Фрелих, Маловчић 19 (9ск), Шчука 9.