ЕП до 18: Одлична Србија боља од Турске

Репрезентације Србије у кошарци до 18 година савладала је на Европском првенству у Грчкој селекцију Турске са 76:67 (18:18, 20:14, 18:11, 22:24).
Srbija Turska/Jutjub

Искупили су се играчи селектора Клипе за лоше издање против Британаца па су победили изузетно јаку селекцију Турске, која је имала две победе до овог сусрета.

Играчи Србије су схватили да само великом борбеношћу и залагањем могу доћи до победе.

Игра у одбрани је пресудила, иако су се Турци вратили после вођства Србије 54:43 у трећој четвртини. Било је и грешака али је овога пута радио шут за три поена Србија 12/27, Турска 6/28.

После почетног вођства Турака, друга и трећа четвртина су у потпуности припале српским кошаркашима.

Распоредили су одговорност и сви играчи имају заслуге за ову победу. Треба истаћи и Андрића који је имао само четири поена али у најважнијим моментима последње четвртине када се резултат ломио, или Марковића са 11 важних скокова и шест поена.

Код Турске се истакао Горнер који је погодио две тројке и донео вођство на две минуте до краја меча 65:66.

На крају су одлучила слободна бацања које је погодио Пажин а код Турске од три бацања два је промашио Горнер тако да је постао трагичар меча.

Србија је у Групи А завршила на првом месту са 5 поена, друга је Турска са 5 поена, трећа Немачка са 4 и Велика Британија са 4 поена.

У осмини финала орлићи ће играти са Литванијом која је завршила као друга у Групи Б у среду 18.00.

Немачка-Велика Британија 86:66.

Србија-Турска 76:67 (16:18, 20:14, 18:11, 22:24)

ВОЛОС: Портарија хол, гледалаца: око 200, судије: Козловски (Летонија), Бишел (Француска), Селке (Финска).

СРБИЈА: Машић, Покушевски 12 (7ск, 6ас), Андрић 4, Павићевић 8, Карапанџић 5, Пажин 12, Манојловић 5, Ђорђевић, Васић 4, Ланговић 14 (7ск), Марковић 6 (11ск, 4ас), Скобаљ 6.

ТУРСКА: Ијасоглу, Гулер 5, Горнер 15, Кучук, Акшу, Куртулдум 13, Ердек 6, Шенгун 12, Халтаи 8 (10ск), Бас, Шесгун 6, Бона 2 (6ск).