ЕП за омладинце: „Орлићи” с Немачком у четвртфиналу

Млади кошаркаши Србије на импресиван начин су се пласирали у четвртфинале У18 Европског првенства. Орлићи” су у осмини финала декласирали вршњаке из Украјине са чак 72 поена разлике, било је 121:49.

Украјинци су колико-толико парирали Србији само у првих десет минута (28:19), али је меч решен до полувремена (56:32).

Србија је ривала понизила у другом делу меча, постигавши још 65 поена, а „Орлићи” су посебно сурови били у последњем кварталу са 33:5. Српски јуниори су импресивном победом од 72 поена разлике изборили пласман у четвртфинале Еуробаскета у Летонији,где ће сутра одмерити снаге са селекцијом Немачке која је победила Хрватску.

Победник овог меча  играће за финале против бољег из меча Француска - Црна Гора, док су на другом крају „костура” четвртфиналне утакмице Летонија - Велика Британија и Русија - Литванија. Интересантно је да су пласман изборили сви тимови који су учествовали у Групи Д, у којој су се такмичили и „орлићи”.