Евролига: Већ виђено, Звезда немоћна у Пиреју

У мечу без резултатске неизвесности, с обзиром да су се састала два неравноправна противника, Олиппијакос је у 8. колу Евролиге без проблема савладао Црвену звезду, која није ни сенка прошлогодишње екипе.
olimpijakos zvezda, fonet

Напросто, Тејлор Рочести био је усамљен у кошгетерксом учинку, па је српски шампион изгубио идентичним резултатом као и против московског ЦСКА, упацивши мање од 60 поена.

Олимпикаос је већ од старта ставио до знања да нема намеру да препушта бодове у Пиреју. Половином прве деонице већ  су имали 10 поена предности (17:7), захваљујући брзој транзицији и одличној одбрани, а Звезду су у том делу у игри држале две тројке Антића и једна Рочестија, у последњем нападу пред одлазак на одмор. Уз ове поене, и серију Београђана од 6:0 на почетку друге четвртине, српски тим је ухватио прикључак. Ипак, то није друго потрајало, јер у серији тројки на обе стране успешнији је био домаћи тим, који је на полувреме отишао са 10 поена предности (47:37).

Ако је уопште и било, свака дилема о победнику решена је у трећој деоници, када је Олимпијакос имао 19 поена предности. У овом делу игре десио се невакидашњи инцидент, када је неко од навијача убацио сузавац, због чега је меч био прекинут неколико минута. У наставку, предност домаћих је полако али сигурно увећавана, а Звезди остаје да проба да прекине негативни низ у наредном колу када јој у госте долази Басконија.

Д. Кн.

ОлимпијакосЦ. звезда 85:59 (22:13, 25:24, 20:12, 18:10)

АТИНА: Дворана мира и пријатељства, гелдалаца:7.000. Судије: Перез Перез (Шпанија), Замојски (Пољска) и Роси (Италија).

ОЛИМПИЈАКОС: Меклин 9, Толиопулос, Папапетру 11, Аграванис 3, Милутинов 13 (12 ск), Стрелниекс 9 (5 ас), Принтезис 9, Папаниколау 5, Манцарис 6, Робертс 6, Вилтјер, Томпсон 14.

Ц. ЗВЕЗДА МТС: Кешељ, Радичевић 2 (5 ас), Дангубић 3, Лазић, Антић 9, Добрић 4, Фелдин 6, Апић, Рочести 20 (6 ск), Лесор 1, Јовановић 8, Бјелица 5.