Еврокуп: Партизан оверио прво место и предност домаћег терена до финала

Кошаркаши Партизана обезбедили су пласман у четвртфинале Еврокупа, а тријумфом против Трента у београдској "Штарк арени" и предност домаћег терена до краја плеј-офа 91:75 (21:22, 24:17, 18:14, 28:22).
Фонет/Александар Барда/Партизан-Тренто

Црно-бели су одлично отворили меч и убрзо стекли двоцифрену предност, коју су имали све до финиша прве деонице.

Неколико неискоришћених напада и лоших потеза у одбрани домаће екипе, Тренто је искористио на прави начин и поенима Крафта, Блакмона и Нокса обезбедио је минимално вођство пред почетак друге четвртине.

Наставак је донео егал игру, а први се одлепио Партизан, који је поенима Мозлија дошао до плус пет.

Тренто је у игри држао Крафт, али су црно-бели у фуриозном ритму одиграли других пет минута и повели са 13 поена разлике, што је била највећа предност Партизана у првом полувремену.

За серију готујућег тима од 7:0 поново су заслужни били Нокс и Крафт, а та серија омогућила је Тренту да у друго полувреме уђе са минус шест.

Велика борба вођена је и у трећем периоду, а осетнију предност домаћем тиму вратили су Јарамаз и Томас, па је са плус 10 ушао у одлучујућих 10 минута.

Пејџ, Трифуновић и Томас били су незаустављи за одбрану екипе Трента, која је у једном тренутку имала заостака од 19 поена.

Партизан – Тренто 91:75 (21:22, 24:17, 18:14, 28:22)

БЕОГРАД: Штарк арена, гледалаца: 9.175, судије: Кортез Карлос, Виклицки Роберт, Балак Амит.

ПАРТИЗАН: Волден 13, Пејџ 5, Гордић 4, Макаду 7, Јарамаз 19, Величковић 5, Бирчевић 2, Јанковић 11, Томас 13, Трифуновић 10, Мозли 2.

ТРЕНТО: Рашард 9, Бламон 19, Крафт 14, Пасколо 2, Миан 3, Форај 7, Нокс 20, Мезаноте, Ладурнер, Пикарели.

Партизан на Уникс у четвртфиналу Еврокупа

Кошаркаши Партизана играће у четвртфиналу Еврокупа против Уникса из Казања.

Партизан је већ обезбедио прво место у Групи Е, па ће у четвртфиналу играти против другопласиране екипе из Групе Г.

То је Уникс, који је вечерас као гост изгубио од Монака са 60:85 (11:27, 15:17, 9:25, 25:16).

Четвртфиналне утакмице играју се на две победе, а термини су 17, 20. и 25. март.