Еврокуп: Победа Партизана у Паризу

Кошаркаши Партизана победили су Метрополитан у 6. колу Еврокупа резултатом 82:89 (28:23, 25:27, 18:15, 14:21).
Foto KK Partizan

Ово је била пета победа црно-белих а Кевин Пантер је меч завршио са 28 поена и 2 асистенције за 35,5 минута на паркету.

Осим сјајног Пантера, двоцифрени су били Ледеј са 15, Смаилагић са 14 и Аврамовић са 12 поена.

У редовима Метрополитана, 22 поена Хорнсбија, 16 Хантера и Конатеа, 13 Камингса и 11 Хо Јо Фата

Меч је био потпуно изједначен све до краја треће четвртине, смењивали су се оба ривала у вођству.

У последњој четвртини Партизан је одиграо нешто јачу игру у одбрани, примио је само 14 поена, бранили су три поена, а стизали да затворе шутере за два. Играчи Метрополитена нису били прецизни, издвајали су тешке шутеве и Београђани су на крају славили.

Треба истаћи да су кошаркаши Партизана имали невероватну подршку својих навијача у Паризу, орило се као у Београду.

Партизан у следећем колу дочекује Сласк, док Метрополитан гостује Хувентуду.

Метрополитан – Партизан 82:89 (28:23, 25:27, 18:15, 14:21)

ПАРИЗ: Хала: Марсел Сердан, гледалаца: 2.280, судије: Олегс Латишевс, Марсин Ковалски, Гвидо Ђованети.

МЕТРОПОЛИТАН: Муларе, Камингс 13, Хорнсби 22, Конате, Мишино 16, Халиловић 2 (7ск), Си 2, Хо Јо Фат 11, Хантер 16, Јоми.

ПАРТИЗАН: Пантер 28, Куруц, Ледеј 15, Загорац, Аврамовић 12, Копривица 4 (8ск), Дангубић 8, Смаилагић 14, Мур 2, Глас, Трифуновић, Мадар 6 (6ас).