Евролигa: Црвено–бели нокаутирали Химки

Коначно су кошаркаши Црвене звезде прекинули црни низ и после четири узастопна пораза уписали су другу победу у Евролиги пошто су у шестом колу били бољи од Химкија.
К

Успели су црвено–бели да поведу у међусобном скору 4:3 против руске екипе, која је у налету и никад бољој форми и ово јој је тек други пораз у елитном такмичењу. Што је важније, изабраници Андрије Гавриловића тријумфовали су после пет узастопних пораза у Европи и АБА регионалној лиги.

Успели су Београђани уз помоћ навијача да зауставе главну полугу руске екипе Алексеја Шведа и да гранитном одбраном држе конце у својим рукама Релативно лако су домаћи на почетку стекли двоцифрену предност (19:9) и прву четвртину су завршили добром одбраном. Тај рецепт је Звезда пренела и у наставак, одличан је био Симанић са линије за три поена, а Швед је у потпуности испао из ритма, па су црвено–бели имали и 16 поена вишка.

Химки је направио серију пред одлазак на полувреме и смањио је заостатак на девет разлике – 50:41. На почетку треће деонице разиграо се Берон и уз подршку и даље добре одбране Звезда је поново повећала предност. Поптуно су доминирали црвено–бели, све су погађали и разлика је достигла 26 поена. У последњих осам минута Химки се разиграо, направио је серију 11–0, док је Звезда помало заспала, али је ипак одржала довољан ниво за коначан тријумф.

К. Б.

Црвена звезда – Химки 90:78 (28:22, 21:19, 30:15, 10:22)

БЕОГРАД: Дворана „Александар Николић“, гледалаца: 5.432, судије: Рока, Перез, Роси.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић 4 (5 ск), Човић, Браун Л. 10 (7 ас), Перпероглу 15 (5 ск), Давидовац 2, Лазић, Берон 17, Добрић 3, Гист 15 (5 ск), Џенкинс 8, Симанић 18, Оџо 1.

ХИМКИ: Швед 14 (4 ас), Букер 13, Тима 8, Карашев (4 ас), Зајцев 7, Десјатников 4, Јеребко 9, Мониа 2, Гил 11 (11 ск), Јовић, Еванс 5, Бертанс 5.