Евролига: Стаускас прекинуо Звездин низ

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да наставе победнички низ у Евролиги јер их је у 13. колу савладала Басконија.
Фонет/А. Барда/Црвена звезда-Басконија

Црвено–бели су пред својим навијачима у Штарк арени морали овог пута бодове да препусте бољој екипи и после три везана тријумфа доживели су пораз, осми у елитном такмичењу.

Састав тренера Драгана Шакоте за сада има пет победа и ово је била лепа прилика да се одрже у трци за пласман међу осам најбољих екипа, али против расположених гостију из Виторије више се није могло. Шпанску екипу до тријумфа су водили фантастични Стаускас и искусни Шенгелија.

Уједначена борба с почетка прерасла је највише погоцима за три поена у вођство шпанске екипе која је пред крај уводних 10 минута одмакла на осам разлике (20:12). Наставила је Звезда да промашује из отворених позиција па је Басконија без проблема одржавала вођство и преко Шенгелије стигла је и до двоцифрене предности (32:22). Није ипак све баш тако добро функционисало у редовима гостију. Њихову лошију одбрану црвено–бели су искористили на време и у два и по минута до одласка на паузу направили су серију 9:0 да би заостатак смањили на само један поен (32:31).

Могло је лакше да се дише на уласку у друго полувреме, али је домаћина изненадио Стаускас који је за кратко време нанизао осам поена и повратио предност својој екипи (42:33). На срећу, Звезда се прибрала, зауставила је расположеног Канађанина и вратила се у игру (45:41), али само на кратко, јер је Стаускас поново кренуо да решета. Нанизао је пет поена, а придружио му се и Шенгелија па су обојица погодила и тројке за до тада највећу предност од 13 разлике (56:43). Већ узаврелу атмосферу на трибинама, додатно су подгрејале судије, које су после пар дискутабилних одлука на које је реаговао Шакота, тренеру црвено–белих свирале техничку. Поменути двојац гостију био је и даље незаустављив, режирао је и вишак од 19 поена (64:45) и Звезда је била на прагу пораза. Лоренцо Браун успео је само да ублажи ситуацију јер је заостатак смањен на минус осам (70:62), али се притом повредио и у боловима је напустио терен. Београђани у следећем колу у среду гостују московској ЦСКА.