Финале плеј-офа: Кошаркашице Партизана повеле у серији против Звезде

У првом мечу финалне серије плеј-офа Прве женске лиге Србије, кошаркашице Партизана савладале су екипу Црвене звезде као гошће у Железнику резултатом 80:73 (22:15, 10:24, 24:15, 24:19).
CRVENA-ZVEZDA-vs-PARTIZAN-zene_08

Играчице Партизана су до вредног тријумфа стигле захваљујући бољој игри у другом полувремену и сигурности у одлучујућим моментима меча.

Црно-беле су много боље отвориле меч, док су домаће биле потпуно деконцентрисане, па је Партизан је после три и по минута повео са 16:4 после тројки Степановићеве и Клаусен. Звезда је практично прве поене постигла из контранапада преко Јелене Јовановић, а у финишу прве четвртине после серије 7:0 успела да смањи заостатак – 22:15 у корист Партизана.

Изабранице тренера Драгана Вуковића, за разлику од прве, одлично су одиграле другу четвртину, коју су отвориле са девет везаних поена за два и по минута. Партизан је имао пет изгубљених лопти у уводним минутама, а прве поене је постигао тек после скоро три минута. После тројке Прље, Звезда је у 20. минуту повела са 37:30, а на полувреме отишла са „плус седам“ – 39:32.

Домаћин је највећу предност имао почетком треће четвртине (41:32), али се средином треће деонице разиграла Олга Степановић и повела Партизан у серију 7:0 за преокрет – 51:50, да би се на последњи одмор отишло после тројке Вулићеве за предност црно-белих дама – 56:54.

Резултатска неизвесност трајала је већим делом последње четвртине, а можда и кључне поене постигла је Клаусен на 3:34 пре краја, када је тројком донела Партизану вођство 69:63. Звезда је промашила неколико слободних бацања и чистих шутева у овом периоду. После тројке Цветковићеве на нешто мање од два минута пре краја на семафору је писало 67:76 и могло је да поче славље Партизана.

Најфикаснија у Звезди била је Адамовић са 15, Стјепановић је постигла 13 поена, а Алеснадра Катанић 12 поена. Код Партизана најбоља је била Клаусен са 22 поена, Степановићева је убацила 19 уз десет скокова, док је Иванка Матић уписала 14 поена и чак 12 скокова.

Друга утакмица финалне серије игра се у петак у Хали спортова Ранко Жеравица са почетком од 20:30 сати. Финална серија се игра на три победе.