КЛС: Победа Воше над Слогом

Посматрајући крајњи резултат, рекло би се да је Војводина лако, рутински дошла до 22. првенственог тријумфа...
sloga 5

Међутим, све је било само не лако за црвено - беле на мечу 26. кола Кошаркашке лиге Србије, против сасвим солидних Краљевчана. Након феноменалне треће четвртине у којој су убацили седам тројки, гости су скоро истопили плус 14 Војводине из првог дела, те се у четвртој четвртни баш „закувало“. Ипак, Новосађани су у последњих пет минута просто разбили Краљевчане и тако дошли до убедљиве победе.

Почетак није наговештавао муке црвено – белих. Играли су савим солидно, и у другој четвртини стигли су до великих плус 20 (41:21). Успели су то гости да смање до одласка на одмор, али и даље је то била, бар наизглед, велика предност домаћих. Ипак, разиграли су се Краљевчани у трећој деоници, а предњачио је капитен Урош Мирковић. Након стварања вишка на ниском посту, уследио би пас изван линије 6,75 и, као по правилу, прецизан шут. Смањили су гости на свега три поена заостатка, те су се држали све до половине четврте деонице. Гачеша, Ракићевић и остали црвено – бели момци приредили су „блиц криг“ у последњих неколико минута и стигли до вишка од 26 поена.

Д. Кнежић

Војводина – Слога 99:73 (22:15, 21:14, 23:31, 33:13)

НОВИ САД: мала сала Спенса, без присуства гледалаца: Судије: Прпа, Миздрак, Ђукић.

ВОЈВОДИНА: Николић, Бањац 2, Беслаћ 10, Марић 9, Недељков, Гаћеша 22, Миротић, Јововић 5, Савић 8 (8ск), Ракићевић 20 (7ас), Зарић 8, Љубичић 15.

СЛОГА: Костић 13, Петровић, Спасојевић, Радић 11, Мирковић 26, Шевић, Чупковић 14 (7ск, 8ас), Јефтић 5, Вујовић, Томашевић, Савић, Самојловић 4.