КЛС: Воша поново без среће

Поново су доживели пораз “на једну лопту” и поново су били без среће Новосађани.
Ф. Бакић/Моменат с утакмице у Новом Саду

У тренуцима када су им бодови преко потребни за опстанак, у ко зна којој по реду неизвесној завршници, Војводину је на Спенсу, у 11. колу Кошаркашке лиге Србије, савладала Слобода. Црвено–бели су имали шут за победу седам секунди пре краја, али лопта није хтела у кош.

Војводина је одлично почела, а Ужичани нису ухватили шутерски ритам, па су домаћи имали и 12 поена вишка (23:11). Како је време пролазило, гости су показали да имају сјајан офанзивни потенцијал и физичке способности. Пред крај друге деонице, Слобода је изједначила (50:50), а на полувремену предност су имали домаћи (56:53).

У првој половини треће четвртине наступио је готово петоминутни кошгетерки пост Војводине, а гости су направили серију 10:0. Но, у наставку тог периода игре пробудили су се домаћи, разиграо се Радуловић и успостављен је егал, тачније резултатска клацкалица која је потрајала практично до последњих секунди. Више среће и нерава имали су Ужичани, а Војводини остаје каква–таква утеха: показали су да имају тим за опстанак у КЛС и да могу да парирају другопласираном, квалитетном и искусном тиму какав има Слобода.

Д. Кн.

Војводина Слобода  87:91 (25:18, 31:35, 13:17, 18:21)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 100, судије: Белошевић, Нинковић, Хаyић.

ВОЈВОДИНА: Радуловић 17 (13ас), Симовић 32, Пејовић, Асановић, Агоч 2, Лобарев 7 (7ск), Мандић, Латифагић 19, Шрајер, Кумовић 2, Живковић, Зарић 8.

СЛОБОДА: Фостер 17, Симић 11, Пажин 1, Тадић 16, Кутлешић 11, Николић, Марић 4, Крстић, Матовић, Матић, Ђорђевић 7, Симовић 24.

Металац – Динамик

Табела: Борац 10-1, Слобода 9-2, Златибор 8-3, Напредак 6-5, Динамик 7-3, Нови Пазар, Младост 6-4, Вршац 5-6, Дунав, Тамиш 4-7, Металац 4-6, Колубара 3-8, Војводина 2-9, Београд 1-10.