Кошаркаши Црвене звезде победили екипу Цедевита Олимпије

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде победили су данас екипу Цедевита Олимпије 100:95 (26:23, 29:26, 29:23, 16:23) у оквиру 16. кола регионалне АБА лиге.
1

Најбољи појединац у редовима "црвено-белих" био је Факундо Кампацо са 19 поена, док је Огњен Добрић додао 18.

У екипи гостију истакао се Јоги Ферел који је постигао 24 поена.

Гости су боље отворили меч и користили су простор који су им давали кошаркаши Црвене звезде. После лоших уводних минута, прве лаке поене постигао је Лазић. Током наставка обе екипе су шутирале одлично за три поена. Истакао се Вилдоза који је уз звук сирене постигао тројку са половине терена.

У трећој деоници домаћа екипа је направила 17 поена разлике и то је био резултат агресивне одбране. Кошаркаши Цедевита Олимпије су покушали да смање предност, углавном са линије за три поена и један период им је то успевало. Кампацо је крајем треће и почетком четврте четвртине преузео одговорност и соло продорима доносио поене својој екипи.

Црвене звезда је тренутно друга на табели АБА лиге са 14 победа и једним поразом, док је Цедевита Олимпија четврта са 12 победа и три пораза.

У наредном колу "црвено-бели" гостују екипи ФМП-а, док словеначка екипа дочекује Будућност.