Кошаркаши Звезде пали у наставку, Будућност смањила на 2:1

ПОДГОРИЦA: Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас у Подгорици од Будућности са 80:72 (18:25, 27:25, 21:8, 14:14) и сада имају вођство 2:1 у финалној серији плеј-офа АБА лиге.
1

Одложили су проглашење првака АБА лиге кошаркаши Будућности, пошто су у трећем мечу савладали Црвену звезду и смањили вођство Београђана у финалној серији на 2:1. Подгоричани су после дебакла у прве две утакмице у гостима, пред домаћом публиком у дворани “Морача” коначно заиграли боље и овим тријумфом финале су учинили узбудљивијим. Актуелни шампион је први пут ове сезоне, после пет пораза, савладао црвено–беле.

Ношени подршком са трибина изабраници Јасмина Репеше јесу приказали бољу игру него у претходна два меча, али су и даље кубурили са одбраном. Риверс и Човић били су главни покретачи црвено–беле машине на почетку, која је пред крај прве четвртине имала 10 поена предности (33:23). Није могао сусрет да прође без кошкања, па је налет домаћих прекинуо Битадзе неспортским потезом над Риверсом. Уместо да су искористили шансу да смање заостатак, после техничке грешке, Звезда прави серију 8:0 и долази до највећег плуса од 12 поена (46:34).

Дисала је Будућност за вратом црвено–белима и велики преокрет уследио је у трећој деоници. Испустили су гости “плус 7” (52:45), у потпуности су им стали напад и шут, док су се Подгоричани разиграли. Београђани чак шест минута нису дали кош, а Будућност је направила велику серију од 16:1 за вођство од 66:56. Иста прича наставила се и у последњих осам минута. Трудила се Звезда, али јој није полазило за руком да смањи заостатак. Само 22 поена су убацили гости у скандалозном другом полувремену и таквом игром нису могли да парирају домаћину, који ће сутра од 19 часова на свом терену имати прилику да изједначи у серији и врати је у Београд.

К.Б.

ПОДГОРИЦА: Спортски центар “Морача”, гледалаца: 5.360, судије: Хордов, Мајкић, Јурас.

БУДУЋНОСТ: Џексон 10, Кол 20, Шеховић,  Е. Кларк 3, Баровић 8, К. Кларк 14, Гордић 5, Битадзе 4, Поповић, Бел 8, Николић 8, Вилијамс.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић 10, Кешељ, Давидовац, Ненадић, Лазић 5, Фаје 7, Берон 12, Добрић 5, Симанић, Риверс 19, Цирбес 10, Оџо 4.