Кошаркашице Војводине 021 убедљиве против Спартака

Кошаркашице Војводине 021 убедљиво су победиле Спартак у заосталој утакмици 15. кола Прве лиге.
lopta

Новосађанке су тријумф обезбедиле без икаквих проблема и овај сусрет им је послужио као јачи тренинг. Диктирале су темпо током целе утакмице, биле боље на паркету, како у нападу, тако и одбрани и на крају лако уписале два бода против последње екипе на табели.

Разлика у класи била је очигледна већ на старту утакмице. Домаће играчице су брзо направиле серију 7:0, а противничка екипа је до првих поена стигла тек након пет минута игре. Оваква игра је Новосађанкама омогућила да већ у првој четвртини дођу до двоцифрене предности (13:2). Гошће нису одустајале, трудиле су се колико толико да угрозе ривала, али је Воша једноставно била много боља на паркету. Домаће кошаркашице су могле себи да дозволе и већу лежерност у нападу, јер су лако долазиле до офанзивних скокова и тако исправљале грешке. Доминатна игра Новосађанки резултирала је огромном разликом од 27 поена на крају полувремена (46:19).

Ништа ново није виђено у наставку. Гошће су биле немоћне и пораз је био неминован. Предност домаћих играчица је само расла, па је тако Воша у последњу деоницу ушла са великих плус 37 (65:28). Екипа из Новог Сада се тиме није задовољила. Ни у једном тренутку није стала са агресивном игром, што је резултирало убедљивом победом од скоро 60 поена разлике.

Војводина 021 - Спартак 99:40 (13:8, 33:11, 19:9, 34:12)

ПЕТРОВАРАДИН: Спортска хала Петроварадин, играно без присуства гледалаца, судије: Олћан, Батинић, Требатицки.
ВОЈВОДИНА 021: Јаковљевић 6, Мишељић 8, Подунавац 6 (8 ск), Ле. Радуловић 4, Адамовић 21, Керлета, Грујић 5, Опачић 15, Селаковић 2, Тодоровић 4, Ђорђевић 7, Јововић 21 (9 ск).
СПАРТАК: Цвијовић 6, Спаић 10, Ковачевић 6, Савковић 2, Нинковић 7, Крњајски 4, Петрекановић, Видаковић Хаднађ, Павловић 5, Чича, Томпсон, Витомир (7 ск).