ПРВА ЛИГА КОШАРКАШИЦА Војводина се касно пробудила

Кошаркашице Војводине 021 поражене су од екипе Краљева у 13. колу Прве лиге. Гошће су доминирале током већег дела утакмице и тако створиле велику предност.
kosarka kos

Пробудиле су се домаће играчице у последњој деоници и озбиљно су угрозиле противника, али је за преокрет било касно. Агресивно су гошће отвориле утакмицу. За непуна три минута већ су дошле до двоцифрене предности, док Новосађанке за то време нису уписале ниједан поен. Успеле су, међутим, домаће да се врате у игру, дођу и до минус три, али више од тога нису могле. Почетком друге четвртине поново је Воша кренула да смањује разлику, али онда је уследила серија Краљевчанки за 16 поена предности (19:35).

Ништа ново није виђено ни у другом полувремену. Ново­сађанке нису одустајале, приказале су борбеност, али нису озбиљније успеле да угрозе гошће које су без већих проблема успевале да одрже двоцифрену разлику (47:59). Одиграле су фантастично последњу деоницу домаће. Играле су агресивно у нападу и одбрани и тако озбиљно угрозиле Краљево (65:68). Касно су се ипак пробудиле.

Војводина 021 - Краљево 65:68 (14:22, 17:23, 16:12, 18:11)

ПЕТРОВАРАДИН: Спортска хала Петроварадин, играно без присуства гледалаца, судије: Ивановић, Ковачевић, Шипка.

ВОЈВОДИНА 021: Мишељић 6, Подунавац 11 (10 ск), Ле. Радуловић 9, Ла. Радуловић 11, Адамовић 23, Ја­ковљевић 5, Илић, Грујић, Опачић, Селаковић, Тодоровић, Ђорђевић.

КРАЉЕВО: Гобељић 21 (7 ск), Брајковић 6 (14 ск), Вингејт 12, Рачић 16, Маринковић 6, Стојичић 7, Тришовић, Миловановић, Арсовић, Јовановић, Биочанин, Стојичић, Јанић.