Кошаркашице Војводине у финалу Купа Милан Цига Васојевић

ВРШАЦ: Кошаркашице Војводине пласирале су се у финале Купа "Милан Цига Васојевић", пошто су у Вршцу у првом полуфиналу победиле Црвену звезду са 71:59.
vosa

Црвено-беле су на самом уводу имале више енергије и после четири минута игре захваљујући одличној Наумчев повеле 9:4. Међутим, Новосађанске су брзо стигле до изједначења после тројке Цукић, а онда и до вођства када је Подунавац погодила за три (14:11, 7. минут). Све до краја прве деонице, Војводина је држала предност, а на прву паузу отишла са 18:13.

Отоврила је другу деоницу поенима Адамовић за 20:13, али је Звезда ухватила прави ритам, искористила грешке противника, узвратила серијом 13:0 за четири минута и после тројке Катанић поново повела 24:20. Консолидовала се најзад екипа из Новог Сада, искористила неколико контранапада и у 17. минуту поново је било нерешено – 26:26. До полувреме се практично играло кош за кош, уз доста чврсте одбране, да би Војводина 021 у финишу била нешто прецизнија и отишла на велики одмор са „плус четири“ – 36:32.

Боље су Новосађанке отвориле трећу четвртину, Звезда није успевала да постави напад, па је после четири везана поена искусне Адамовић после четири минута игре било 42:34, a у 28. минуту и највећих „плус десет“ за Војводину – 49:39. Црвено-беле су ипак задржале прикључак и смањиле на 46:51 на крају трећег периода.

Поентирала је уз фаул Адамовић на страту четврте четвртине, али је узвратила одлична Јанковић, па Наумчев, и Звезда је опет била у игри и пришла на два поена заостатка – 55:57, 35. минут. Ушло се у неизвесну завршницу, да би Јововић тројком поново донела Војводини пет поена вишка, а онда Цукић са четири погођена слободна бацања и великих 64:56 три и по минута пре краја. Покушала је Катанић тројком да смањи, али није успела, да би Адамовић са два пенала донела Новосађанкама десет поена предности три минута пре последње сирене – 66:56. Војводина је у завршници искусно сачувала предност и заслужено стигла до финала Купа Милан Цига Васојевић.

Најефикаснија у победничком тиму била је Јована Адамовић са 21 поеном, а имала је и пет асистенција, док је у тиму Звезде најбоља била Маша Јанковић са дабл-дабл учином од 17 кошева и 11 скокова, а Невена Наумчев је убацила 21 поен уз четири ухваћене лопте.

Кошаркашице Војводина сутра ће се у финалу за трофеј борити са бољим из дуела Арт Баскет - Радивој Кораћ.

Војводина 021 – Црвена звезда 71:59 (18:13, 18: 19, 15:14, 20:13)

ВРШАЦ: Хала Миленијум, без присуства гледалаца, судије: Смиљанић, Ивановић, Јевтовић.

ВОЈВОДИНА 021: Јаковљевић 2, Мишељић 12 (9 ск), Подунавац 13, Ле. Радуловић, Адамовић 21, Грујић, Опачић 2, Селаковић, Тодоровић, Цукић 10, Ђорђевић, Јововић 11.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Наумчев 21, Катанић 13, Јанковић 17 (11 ск), Недељков, Бојовић 2, Дешић, Чорто, Деурић, Спасовски, Ристић, Авлијаш 6, Зечевић.