Квалификације за ЕП: Убедљиве Српкиње

Кошаркашице Србије оправдале су улогу фаворита и убедљиво надиграле репрезентацију Бугарске у оквиру Другог прозора Е групе квалификација за Европско првенство.
ФИБА/Тина Крајишник била је најефикаснија у нашем тиму

Изабранице Марине Маљковић приказале су одличну кошарку у првом полувремену и све време су држале конце игре у својим рукама. Друго полувреме одиграле су с доста осцилација, али је залиха поена била довољна за убедљиво славље.

У првој четвртини после почетне тројке Бугарки наше девојке су одиграле одлчну тимску одбрану и већ у 6. минуту доше до "плус десет" (13:3), до краја овог периода игре било је 25:9. У другој четвртини још боља игра српског тима. Дозволиле су Српкиње Бугаркама да постигну само седам поена, а при том су решетале кош ривалки. На полувреме су наше девојке отишле са "плус 40" (56:16) и тада је већ било решено питање победника. Бугарке су имале много проблема у организацији напада и доста изгубљених лопти. У трећој и четвртој деоници Србија је попустила ритам и дозволила Бугаркама да се разиграју и самње убедљиву предност. Изабранице Иванова добиле су и трећи период игре, али то није било довољно и да угрозе Српкиње. На крају заслужено славље наших девојака.

Г. М.

Србија - Бугарска 79:51 (25:9, 31:7, 10:22, 13:13)

БЕОГРАД: Хала "Ранко Жеравица", гледалаца: 500, судије: Кукелак (Словачка), Тетик (Турска), Цантали (Грчка).

СРБИЈА: Раца 10, Чађо, Јовановић 5, Црвендакић 15, Андерсон 10, Станковић 6, Ногић 12, Топузовић 3, Станчев, Крајишник 18, Зец, Ђорђевић.

БУГАРСКА: Динева, Стоичкова 3, Петрова 2, Наумова 8, Натскина, Димитрова Христова 11, Иванова 6, Красимирова Петрова 2, Контантинова 2, Николова, Христова 14, Костова 3.

Е група

Бугарска - Хрватска 73:84, Хрватска - Србија 66:84. Србија - Бугарска 79:51, Хрватска - Бугарска 27. новембра.