Квалификације за СП: Србија убедљива против Грчке 84:61

Србија је пружила одличну партију у важној квалификационој утакмици за Светско првенство 2019. и у Београду убедљиво савладала Грчку резултатом 84:61, на полувремену 44:35.
srbija kosarka, KSS

Наши момци су одлично отворили меч и веома брзо дошли до озбиљне предности, која је у једном тренутку износила и +17, али су Грци пред крај друге четвртине успели да се консолидују и врате у меч. Могла је предност на полувремену бити и +12, али су Грци уз звук сирене постигли тројку и тако продужили наду да у наставку могу да очекују преокрет.

Срећом по нас, то се ипак није догодило! Иако су Грци силовито почели друго полувреме и у трећој четвртини направили серију 9:0, наши најбољи кошаркаши су, под искусном диригентском палицом Саше Ђорђевића, успели да стану на лопту, охладе главе и поврате ритам којим су почели меч. Тако су утакмицу завршили практично највећом предношћу у мечу, од +23 поена разлике.

Ово је укупно шести  тријумф Србије у овим квалификацијама, уз четири пораза, па смо сада на трећем месту Л групе са једном победом више од Грузије и два више од Израела, који нам је и највећи конкурент у групи. Наредни мечеви су 21. фебруара, када гостујемо у Естонији и где би нас евентуална победа нас највероватније довела до жељеног циља - пласмана на СП, а три дана касније у последњем мечу дочекујемо Израел.

Е. Д.

СрбијаГрчка 84:61 (29:14,15:21, 23:13, 17:13)

БЕОГРАД: Хала “Александар Николић”, гледалаца: 5.870. Судије: Мацони  и Балдини (Италија), Чмикиевић (Пољска).

СРБИЈА: Симоновић 2, Јеловац 12 (7ск), Милосављевић 5, Радуљица 13 (6ас), Бирчевић 8, Лазић 6, Јовановић 2, Мицић 13 (6ас), Јовић 22, Добрић, Гагић 1, Пено.

ГРЧКА: Хрисикопулос, Лунцис, Ларенцакис 7,  Конарис, Атинаиу 9, Бохоридис 12, Муратос, Мавроидис 9, Василопулос 9, Царелис 5, Гикас, Салустрос 12.