Лиманци нови шампиони Србије

Екипа Лимана постала је ново шампион Србије у баскету три на три, након што је ми­нулог викенда у главном граду савладала браниоце титуле, београдски тим Олимп са 22:16.
Ekipa Limana/KSS

Током већег дела фи­налног меча водила се изједна­чена борба, да би Лиманци били сјајни у финишу и на крају заслужено стигли до пехара, освојивши 150 хиљада динара.

Новосадски баскеташи наступили су у сасатву: Стефан Стојачић, Стефан Којић, Александар  Ратков и Михајло Васић, а Васић је проглешан за најкориснијег играча финалног турнира. Бивши кошаркаш Војводине Стефан Стојачић у последњој сезони направио је велики искорак у баскету и сматра да је првенстов Србије три на три изузетно тешко освојити.

- С обзиром на квалитет екипа и појединаца, мислим да је теже постати првак Србије него освојити неки турнир из мастерс серије. Ми смо током целе године напорно радили и спремали се за ово такмичење, а ова титула је дошла као награда. Нема одмора, наредног викенда путујемо и играмо мастерс турнир – каже Стојачић.