МАЈСТОРСКА ПАРТИЈА ТЕОДОСИЋА ЗА ПОБЕДУ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ Плејмејкер као у најбољим данима

Кошаркаши Црвене звезде савладали Макаби у 16. колу Евролиге.
KK Crvena zvezda

Играло се у релативно брзом ритму у уводним минутима, али са много промашаја. Иако је "понос Израела" нешто боље отворио дуел, Црвена звезда је на погон Милоша Теодосића успоставила контролу, а онда у другом кварталу дошла и до двоцифреног суфицита. Тоби је игра сјајно и водио Београђане до плус 11. Макаби Тел Авив се донекле вратио, да би Адам Ханга тројком закључио полувреме, за 51:42 за црвено-беле.

Рокас Гиедраитис преузео је улогу егзекутора у трећем кварталу и уз Теодосића био тај који је трасирао пут тиму Јоаниса Сферопулоса за плус 16 средином тог дела игре.

Плејмејкер ветеран играо је симултанку, стигао до доубле доублеа и пре четврте четвртине и омогућио својој екипи мирни завршетак утакмице и шесту победу у такмичењу.

В. М. Петровић

Макаби - Црвена звезда 92:98 (20:20, 22:31, 23:28, 27:19)

БЕОГРАД: Дворана "Александар Николић", гледалаца: 50, судије: Радовић, Алиага, Баена.

МАКАБИ: Кливленд 5, Веб, Браун 20, Болдвин 22, Менко 2, Соркин 2, Риверо 8, Коен, Мејер, Нибо 18, Блат 11, Колсон 4.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Теодосић 27 (14ас), Ханга6 , Давидовац 5, Митровић 3, Лазић 4, Симоновић 2, Тоби 12, Боломбој 20, Недовић 3, Гиедраитис 16, Дос Сантос.