На турниру у Кини кошаркаши Србије изгубили од Украјине, а победили Анголу

Подмлађена репрезентација Србије остварила је прву победу на турниру у Меихоку. Захваљући одличној игри у другом полувремену, тим који, у одсуству селектора Александра Ђорђевића, са клупе предоводи његов сарадник из стручног штаба, Јовица Антонић, убедљиво је савладао Анголу.
seniori-kina-1

Србија је нешто опуштеније ушла у меч, што је чврста екипа Анголе умела да искористи. Међутим, у наставку је наш тим кренуо шут, али је све то дошло као последица сјајне одбране. Афрички тим је у трећем периоду убацио само пет поена, што је био кључ победе.

Најрасположенији у редовима Србије, био је Немања Ненадић који је убацио је 22 поена, од тога четири тројке. Комплетан тим је данас био одличан, па победа није могла да изостане.

Тренер Јовица Антонић је после меча рекао:

Одиграли смо одлично свих 40 минута. Поново смо на почетку последње четвртине имали „плус 14“,али смо овог пута последњу деоницу одиграли
паметно, захваљујући доброј одбрани и организацији напада. Сви играчи су дали значајан допринос победи коју екипа посвећује Марку Тејићу, коме је
данас 23. рођендан.“

Дан раније Србија је поражена од Украјине 67:56 (11:17, 14:20, 12:16, 30:4). У дуелу против Украјинаца, екипа коју с клупе предводи Јовица Антонић имала је снаге до последње четвртине, када су противници направили велику разлику и “оверили” победу. Иако је у једном тренутку било и “плус 16” за “орлове”. Најефикаснији у српском тиму био је Мирослав Пашајлић са 11 поена, Немања Крстић је постигао 10, а Немања Ненадић осам. Украјину је са 22 предводио Александар Кобетс.

У последњем мечу турнеје по Кини, Србија сутра од 13,30 часова игра против домаћина.

Србија – Ангола 69:52 (10:13, 17:17, 22:5, 20:17)

СРБИЈА: Тејић 6 (4 ск), Пот 3, Стојановић, Ристић 7 (5 ск), Ребић 9, Бркић, Апић 1, Шоковић, Пашајлић 8 (7 ск), Ненадић 22 (5 ск), Крстић 7, Хускић 6.

АНГОЛА: Домингос, Кицуами, Матеус 2, Мбунга 12, Кис 6 (7 ск), Мореира 23 (6 ск), Мур, Гонсалвес 9 (5 ск), Жоан Жунго, Консеисао, Ндонием, Бастос.