НБА: Јокић и Бјелица играли, Богдан повређен, Боби на клупи (видео)

У утакмицама НБА лиге од српских кошаркаша на терену су били само Никола Јокић и Немања Бјелица. Јокић је био одличан али је његов тим поражен од Јуте 106:96 (21:30, 28:28, 29:25, 28:13).
Denver Juta/Jutjub

Јокић је играо 35 минута, постигао је седам поена, имао 12 скокова, осам асистенција. Најефикаснији у Денверу био је Бартон са 23, Милсап са 19 поена.

Јуту је предводио Гоберт са 18 поена и десет скокова, али и још пет двоцифрених играча: Баркс 16, Фејворс 14, Џонсон 13, Инглс 11 и Мичел 10. Рики Рубио имао је десет асистенција, девет поена и пет скокова.

Последња четвртина била кобна за „негетсе” јер су били у минусу 15 поена.

Немања Бјелица играо је играо 12 минута, забележио је девет поена, три скока и једну асистенцију у поразу његовог тима од Сан Антониа 107:99 (32:25, 21:24, 34:28, 20:22). У Минесоти: Вигинс је дао 26, Ентони Таунс 18, са 13 скокова. У Сан Антонију: Олдриџ је имао 25 поена и десет скокова, Грин 17, Мареј 16, Геј 14. Прва четвртина у којој су „спарси” стекли предност била је кључна за победу.

Бобан Марјановић није улазио у игру да помогне свом тиму у победи Детроита над Шарлотом 102:90.

У „пистонсима” су се истакли: Херис са 27 поена, десет скокова и три асистенције, Геловеј са 16, Иленсон са 13, Бредли са 13 поена. Драмонд је имао 13 скокова. Шарлот су носили Волкер 24, Лемб 15, а Хауард је имао 10 поена и 15 скокова.

Богдан Богдановић није улазио у игру у поразу Сакрамента од Хјустона због повреде зглоба а његов тим је поражен од Хјустона 105:100 (26:25, 26:23, 23:24, 30:28). Утакмица је била неизвесна до самог краја али су гости из Хјустона водили целу утакмицу. У „кингсима” су се истакли Коули-Штајн са 21 поеном и 10 скокова, Лабисијер је имао 12 поена и десет скокова, Хилд 19 поена, Хил 16, а Фокс 14 поена. Хјустон је Харден предводио са 27 поена, три скока, девет асистенција и две украдене лопте. Гоедон је имао 25, Капела 22 и чак 17 скокова, Андерсон 10 поена и пет скокова. Крис Пол није улазио у игру.