НБА лига: Денвер победио Лејкерсе, Јокић 18 поена

ЛОС АНЂЕЛЕС: Кошаркаши Денвера, уз 18 поена Николе Јокића, победили су у гостима Лос Анђелес Лејкерсе 128:104 у НБА лиги.
jokic, tanjug ap

Јокић је у Стејплс центру за 27 минута шутирао из игре 5/8, а имао је још шест скокова и пет асистенција.

Лејкерси су одржавали резултатски прикључак све до средине треће четвртине, када је Денвер направио серију од 12:0 и дошао до двоцифрене предности.

Тим из Колорада наставио је да игра одлично и почетком последње деонице дошао до огромних 105:82, а опоравка за "језерџије" није било.

Нагетсе, који су сада други на Западу баш иза Лејкерса, су предводили Пол Милсап са 21 и Гери Херис са 19 погодака, док је код домаћина у изостанку Леброна Џејмса најбољи био Ентони Дејвис са 32.

Милвоки је наставио са добрим играма и убедљиво савладао Индијану 117:89, Оклахома је била боља од Лос Анђелес Клиперса 118:112 захваљујући тандему Денис Шрудер - Шај Гилџијус Александер (укупно 56 поена), док је Бостон победио Шарлот 119:93 на крилима 39 поена Џејсона Тејтума.