НБА лига: Нови тријумф Атланте, Богдановић 12 поена

ЊУ ОРЛЕАНС: Кошаркаши Атлланте савладали су Њу Орлеанс у НБА лиги 102:99, уз 12 поена Богдана Богдановића.
bogdan

Српски репрезентативац погодио је тек сваки трећи шут (12-4), а за 31 минут на паркету имао је и по три скока и асистенције. Пеликанси су имали предност од старта меча па све до средине треће четвртине када се успоставља резултатски егал.

Тре Јанг је водио тим из Џорџије са 31 поеном, седам асистенција и пет скокова. Тиме је постао играч којем је требало најмање времена да стигне до 5.000 поена у историји франшизе. Џон Колинс је додао 16 поена уз 12 скокова, а Деандре Хантер је уписао 13 поена. Управо је Хантерова одбрана била та која је поплочала пут ка победи. Код Њу Орлеанса бољи од осталих био је Девонте Грем са 21 поеном, шест асистенција и пет скокова, Брендон Инграм је постигао поен мање уз осам скокова, док је Јонас Валанчијунас забележио дабл-дабл учинак са 16 поена и 15 скокова.

Њу Орлеансу је ово четврти пораз из пет мечева у НБА лиги, док је Атланта на три победе у четири сусрета. Богдановићева екипа у наредном мечу гостује Вашингтону, док ће Пеликанси дочекати Сакраменто.

Оклахома је нанела нови пораз ЛА Лејкерсима 123:115, упркос томе што су гости имали предност од 26 поена (56:30). Српски играч у редовима Оклахоме Алексеј Покушевски одиграо је свега седам минута, није се уписао у стрелце (шут 2-0) и имао је само једну изгубљену лопту. Он је ту грешку направио при резултату 118:115, при убацивању лопте у игру, међутим, на његову срећу, Кармело Ентони је промашио све при шуту за три поена.

Од његових саиграча истакао се Џилџес-Александер са 27 поена, девет скокова и пет асистенција, а добро га је испратио и Безли са 20 поена и шест ухваћених лопти. Сасвим солидни били су Гиди са 18 поена и 10 асистенција, односно Дорт са 17 поена и шест скокова. Са друге стране, Лејкерсима је ово трећи пораз у сезони, а њега нису успели да спрече Ентони Дејвис са 30 поена и осам скокова, односно Вестбрук са трипл-даблом (20п+14ск+13ас). "Језераши" су имали у једном моменту више од 25 поена предности, међутим, нису успели да је сачувају. До сада, тачније у последњих 25 година, имали су скор од 230-0 када су имали толико вођство.