НБА: Марјановић сјајан, Загорац искористио шансу

ВАШИНГТОН: Српски кошаркашки репрезентативац Бобан Марјановић са 14 поена допринео је победи Детроита над Индијалном 107:97 у утакмици предсезоне НБА лиге, док је Раде Загорац био сасвим солидан са шест погодака у поразу Мемфиса од Атланте 100:88.
Epa (Erik S. Lesser)

Марјановић је добио место стартера и шансу да се докаже у одсуству прве звезде Андреа Драмонда и то је искористио, а поред одличног шута из игре 6/8 имао је и шест скокова за 20 минута на терену.

Високи центар је заједно са саиграчима Реџијем Џексоном и Ишом Смитом био је најефикаснији на мечу и наговестио да би могао да има добру сезону.

Минуте је искористио и Раде Загорац који је дао шест поена за само осам минута, уз погођена три од четири шута, али и три ухваћене лопте.

Меч Мемфиса и Атланте обележио је плеј Хоукса Денис Шрудер са 21 поеном и четири асистенције.

У синоћним мечевима није за Сакраменто није наступао Богдан Богдановић, јер је тренер Дејв Јегер одлучио да га одмори против Портланда (83:97).