НБА: Пети пораз Кингса у низу, лоше вече Богдановића

САКРАМЕНТО: Кошаркаши Сакрамента после два продужетка изгубили су од Минесоте 105:104, а један од трагичара био је Богдан Богдановић.
nba bogdanovic

Богдановић се вратио у тим после повреде и није одмах ухватио свој ритам, шутирао је тек 8/28, али је и промашио шут за победу на крају првог продужетка, као и битна бацања у другом.

Меч је завршио са 19 поена, седам скокова и две асистенције за 43 минута, док је његов саиграч Немања Бјелица имао седам поена и четири ухваћене лопте за 16 минута.

Код Кингса, који су забележили пети узастопни пораз, најефикаснији је био Ришон Холмс са 20, а код гостију су се истакли Гиорги Дијенг са 21, Роберт Ковингтон са 19 и Ендрју Вигинс са 18.

На паркет се вратио и Лука Дончић након четири утакмице паузе и одмах дао значајан допринос тријумфу Даласа над Сан Антониом 102:98 у дербију Тексаса.

Словенац је био близу трипл-дабла са 24 поена, 10 скокова и осам асистенција, док Бобан Марјановић поново није улазио у игру.

Такође није играо ни још један српски кошаркаш Марко Гудурић, сада у победи Мемфиса против Оклахоме 110:97.

Гризлисе су предводили Јонас Валанчунас са 21 и Џерен Џексон са 20 погодака, док је на другој страни Крис Пол убацио 23.