НБА: Победа Даласа, Дончић 42, Марјановић није играо (видео)

У ноћи између понедељка и уторка одиграно је девет утакмица НБА кошаркашке лиге.
Dalas-San Antonio

Далас маверикси савладали су Сан Антонио спарсе 117:110 (36:22, 23:27, 34:30, 24:31) са невероватном партијом Србина Луке Дончића који је направио учинак каријере.

Српски центар Бобан Марјановић овога пута није провео ни минуте на терену.

Дончић је имао невероватно вече, забележио је трипл-дабл: 42 поена (14/27 шут укупно, 5/13 за три поена), 11 скокова и 12 асистенција. Пратили су га: Фини-Смит са 22 поена, Порцигинс 18 и 10 скокова, Брансон је убацио 11 поена.

Код Сан Антонија Дерозен је имао 36 поена, Олдриџ 16 (9ск), Форбс 13 поена, Поелтл је имао девет поена и 10 скокова.

Старт меча је пресудио. Дончић је погађао а Порцигинс скакао у одбрани. Фини и Кари попуњавали су празнине и повећавали предност Даласа. Шут из игре у првој четвртини домаћих је био 70,6% док су се гости испромашивали 39,1%. Резултат прве четвртине од 36:22 момци из Даласа успели су да одрже практично до краја меча.