НБА: Јокић бољи од Гудурића, Бели и Богдан одлични (видео)

У ноћи између недеље и понедељка одиграно је пет утакмица у којима су српски кошаркаши имали запажене улоге.
NBA

Кошаркаши Сакраменто Кингса победили су Бостон Селтиксе 100:99 (30:18, 20:28, 21:29, 29:24) и тако прекинули низ од чак десет победа заредом гостију.

Српски кошаркаши Богдан Богдановић и Немања Бјелица одиграли су веома добре партије у петом тријумфу Кингса ове сезоне.

Бјелица је утакмицу завршио са 12 поена (5/10 укупно, 1/4 за три поена) и 14 скокова и 4 асистенције за 31 минут игре, док је Богдановић имао 12 поена (4/13 укупно, 2/7 за три поена), три скока и 10 асистенција за 32 минуте игре.

Холмс је погодио два кључна бацања на 13 секунди до краја за 100:99. Селтикси су имали напад за победу, Вокер је додао лопту до Смарта, овај је покушао флотером, а лопта је уз доста среће изашла из коша.

Богдановић је у последњој четвртини постигао десет од дванаест поена и био је један од најзаслужнијих за победу Сакрамента.

Најефикаснији је био Бади Хилд који је постигао 35 поена, уз пет скокова, Барнс је постигао 13 поена, Холмс је имао девет поена и 11 скокова.

У пораженом саставу Џејлен Браун је имао 18, Кемба Вокер и Данијел Тајс 14, док је Енес Кантер постигао 10 поена, уз седам скокова.

Сакраменто је остварио и четврту победу у последњих шест мечева, док је Бостон претрпео тек други пораз у сезони.

Мемфис гризлиси поражени су од Денвер нагетса 114:131 (32:28, 17:44, 31:36, 34:23).

Никола Јокић није имао кошгетерско вече али и није узимао пуно лопти у нападу, његови саиграчи преузели су одговорност овога пута за девету победу свог тима.

Никола је постигао 9 поена (4/7 укупно, 1/3 за три поена), са 5 скокова и 8 асистенција за 26 минута игре.

Марко Гудурић је у Мемфису играо 22 минуте, постигао је 2 поена, имао је 3 скока и две асистенције.

Код Денвера: Мареј је убацио 39 поена а Милсап 23, Ернангомез је постигао 15 поена, Грант 12.

Мемфис су предводили: Џексон са 22 поена, Кларк 19, Валанцијунас је убацио 16 поена и имао је 10 скокова, Морент је имао 13 поена а Мелтон 10 поена.