НБА: Теодосић се вратио, Клиперси победили

ЊУЈОРК: Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса, уз седам поена опорављеног од повреде Милоша Теодосића, победили су на гостовању Бруклин 114:101 претходне ноћи у НБА лиги.
nba

Теодосић се вратио у екипу после два меча паузе, на терену је провео 15 минута и имао још четири асистенције и два скока.

Бобан Марјановић поново није добио шансу у утакмици коју је обележио Лу Вилијамс са 20 поена, Остин Риверс убацио је 17, а Деандре Џордан и Данило Галинари по 16.

Клиперси су девети на Западној конференцији са скором 29-26, једном победом мање од тимова у зони за плеј-оф, Њу Орлеанса и Денвера.
Управо су Пеликанси одржали корак предности победом у Детроиту 118:103.

По навици нову сјајну партију за Њу Орлеанс забележио је Ентони Дејвис са 37 погодака и 10 скокова, пратили су га Никола Миротић и Џру Холидеј са по 21, једним мање од Блејка Грифина на другој страни.

Вреди истаћи да је Јута у неизвесном финишу славила против Сан Антонија 101:99 тако што је у последњој деоници надокнадила минус од 13 поена.

Јунак је био Донован Мичел који је постигао одлучујућих пет поена  у последњем минуту и на крају завршио са укупно 25, пре него што је Ману Ђинобили промашио шут за победу Спарса.