Одиграно 10. коло Евролиге: Зенит славио у Берлину

Кошаркаши Олимпије Милано и Зенит Санкт Петербурга остварили су победе у 10. колу Евролиге.
kosarka kos

Олимпија је у Милану савладала Жалгирис резултатом 98:92. Популарни Армани се вратио на победнички колосек после пораза од Звезде и сада има скор од 4-3, док је Жалгирис у серији од четири пораза, треунтно на 5-5.

После не баш најбоље старта италијански клуб је разнео противника у другој четвртини (31:15) и са великом предношћу отишао на одмор.

Ипак, Жалгирис се није предавао и потпуно је успео да се врати у меч после -20, те да изједначи. Армани је на крају некако успео да исконтролише резултат све до краја утакмице. Кевин Пантер је постигао 22 поена, Зек Лидеј је имао 20, а Шавон Шилдс 17. Владимир Мицов је учествовао са пет поена и три скока. На другој страни Лукас Лекавичус је имао 16, Огастин Рубит 13, а Маријус Григонис десет поена.

Зенит је у Берлину надиграо Албу резултатом 73:66. Алба је остала на учинку од две победе после осам утакмица, док је Зенит на изненађујуће добрих 4-2. Гости из Санкт Петербурга су практично цео меч имали предност, а током другог полувремена најчешће и двоцифрену. Алба је имала шансу, вратила се на -5 у једном тренутку пред крај меча, али снаге за преокрет није било. Код гостију је Вил Томас постигао 17 поена, Артурас Гудаитис је имао 16, а Матеуш Понитка поен мање.

На другој стрнаи једини двоцифрени био је Ламерс са 15 поена и десет скокова.

Евролига, десето коло: Химки – Ефес 77:105, Басконија – Панатинаикос 93:72, Бајерн – ЦСКА 81:89, Алба – Зенит 66:73, Милано – Жалгирис 95:87,  Барселона – Црвена звезда 76:65, Реал Мадрид – Фенербахче 94:74,  Валенсија – Макаби (Тел Авив) 82:80.