ОВО НИКАДА НИКО ПРЕ ЈОКИЋА НИЈЕ УСПЕО Још један рекорд најбољег; Померио све границе

Никола Јокић наставио је да помера границе у НБА лиги и поставио је један рекорд који никада нико пре њега није успео!
1

Поражен је Денвер од Финикса резултатом 104:97, добили су Нагетси опомену пред велике борбе за одбрану прстена, али је Јокић поново био на нивоу и са 22 поена, десет асистенција и девет скокова држао је тим колико је могао.

Овај учинак успео је да погура Јокића у вечност, а челници НБА лиге су се моментално огласили и честитали. О чему се заправо ради?

Јокић је постао први играч у историји НБА лиге који је дошао до скора од више од 8.000 поена, 4.000 скокова и 3.000 асистенција током периода од пет година у овом такмичењу!

Заиста, нестварне бројке и нема дилеме да ће српски центар тек померати границе.

Курир

МИЦИЋ И ПОКУШЕВСКИ ВОДИЛИ ШАРЛОТ ДО ПОБЕДЕ, Атланта боља од Портланда

Кошаркаши Шарлота победили су екипу Кливланда резултатом 118:111 у ноћашњој утакмици НБА лиге.

Најбољи у победничком тиму био је Брендон Милер са 31 поеном и шест скокова, док су српски кошаркаши Василије Мицић и Алексеј Покушевски имали запажене улоге. Мицић је постигао 11 поена и поедлио 12 асистенција за 34 минута на терену, док је Покушевски за 22 минута постигао 10 поена и ухватио седам скокова.

У пораженом тиму истакао се Џерет Ален са 24 поена, осам скокова и три асистенције.

Кошаркаши Атланте победили су код куће екипу Портланда резултатом 120:106. Атланту је до победе водио Дежонте Мареј са 30 поена, три скока и седам асистенције, док је српски кошаркаш Богдан Богдановић додао 16 поена, четири скока и пет асистенције.

У тиму Портланда истакао се Далано Бантон са 31 поена. пет скокова и девет асистенција.

У оталим утакмицама НБА лиге остварени су селедећи резултати: Голден Стејт - Орландо 101:93, Бруклин - Вашингтон 122:119, Лос Анђелес Клиперси - Филаделфија 108:107, Њујорк Никси - Торонто 145:101, Чикаго - Индијана 125:99, Лос Анђелес Лејкерси - Мемфис 136:124, Минесота - Детроит 106:91, Хјустон - Оклахома 132:126 и Сан Антонио - Јута 118:111.