ПАЛИ ПОСЛЕ ВЕЛИКЕ БОРБЕ Кошаркаши Црвене звезде поражени од Олимпијакоса у деветом колу Евролиге

АТИНА: Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас у Атини од екипе Олимпијакоса резултатом 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30) у мечу деветог кола Евролиге.
kosarka pixabay.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Немања Недовић, који је постигао 26 поена, док је Милош Теодосић додао 15. Код домаћих, најбољи је био Алек Петерс са 28 поена, док је Ајзеа Кенан додао 15. Шампион Србије после девет кола у Евролиги има три победе и шест пораза, док је Олимпијакос забележио учинак 5/4. Црвена звезда ће у наредном колу, 24. новембра дочекати Армани из Милана, док ће Олимпијакос у Атини играти са Жалгирисом.

Црвена звезда је повела 7:2 на старту прве четвртине, али је Олимпијакос преокренуо за 8:7. Екипе су се потом смењивале у вођству, а Звезда је прву четвртину добила резултатом 23:20.

Шампион Србије је наставио са добром игром у другој четвртини, а предност гостију у 14. минуту износила је 39:31. Олимпијакос је серијом 10:0 преокренуо резултат и повео 41:39. Прво полувреме је завршено вођством Олимпијакоса 45:44. Кошаркаши Олимпијакоса су заиграли ангажованије у трећој четвртини, а у 28. минуту било је 57:47 за домаћи тим.

Шампион Грчке је у 30. минуту стигао до предности до 64:50. Домаћи кошаркаши су у последњу четвртину ушли са вођством од 64:53. Црвена звезда је почетком последње четвртине смањила на 66:59. Међутим, домаћи су у 35. минуту повели 78:63. Уследила је серија Црвене звезде од 12:2 за 80:75. Оба тима потом нису искористила по неколико напада, а домаћи на 45 секунди пре краја повели 82:75.

Теодосић је погодио тројку за 82:78, али је Недовић приликом извођења лопте кошаркаша Олимпијакоса нагазио чеону линију због чега је добио техничку. Домаћи су повели 85:78, али је Звезда успела серијом 5:1 смањила на 86:83 14 секунди пре краја. Олимпијакос је био успешан у пенал завршници и стигао је до победе од 88:83.