ПЛС: Коначно првенац кошаркашица новосадске ЖКА

НОВИ САД: Кошаркашице Новосадске ЖКА победиле су Вршац у трећем колу Прве лиге Србије и оствариле први трујумф у највишем рангу српског првенства.
z

С обзиром на то да су биле у серији од два пораза на старту шампионата, Новосађанкама као да је то мало улило и додатни притисак на почетку сусрета, па су и руке, условно речено, биле теже. То се одразило на нападачку игру ЖКА, која је успела да се консолидује тек на крају прве четвртине и поведе са 15:11. У наставку је виђена иста прича у нападу, док одбрана овај пут није урадила свој део посла.

Све до шест минута пред полувреме, домаћи тим је имао лагодних 22:15, након чега су гошће подигле ниво игре и серијом 14:4 закључиле други квартал, па су на велики одмор кошаркашице Вршца отишле са плус три. Ни у трећој четвртини нисмо видели растерећенију игру ЖКА. Гошће су одржавале стечено вођство и пред последњу четвртину повеле и шест разлике (50:44).

Ипак, жеља екипа Милана Иванића да се коначно забележи прва победа превагнула је у завршници утакмице. Трио Радовић-Перић-Ждрња био је иницијатор серије 15:6, којом је ЖКА потпуно преокренула ствари на паркету, стекла предност коју је сачувала до краја, па су Новосађанке нанеле нови пораз екипи Вршца, а што је још битније, уписале своју прву победу у шампионату.