Покушевски се показао пред шампионом

ОКЛАХОМА: Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса победили су Оклахому 128:99, што им је десети тријумф од почетка сезоне.
kosarka pixabay.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски у поразу свог Тандера одиграо је најбољу утакмицу од доласка у НБА лиги, пошто је против актуелног шампиона за 21 минут игре имао учинак од 10 поена, четири скока и две асистенције.

Од његових саиграча најефикаснији је био Шеј Гилџес-Александер са 17 поена, док је Лејкерсе предводио Леброн Џејмс са 26 поена уз шест ухваћених лопти и седам асистенција.

Далас је победио Шарлот 104:93, а Бобан Марјановић је за 15 минута на паркету убацио осам поена уз пет ухваћених лопти, док је Словенац Лука Дончић постигао 34 кошева, уз 13 скокова и девет асистенција.

Немања Бјелица није одиграо ни минут у поразу Сакрамента од Портланда 132:126.

Резултати: Шарлот - Далас 93:104,Детроит - Милвоки 101:110, Њујорк - Бруклин 109:116, Минесота - Мемфис 107:118, Оклахома - Лос Анђелес Лејкерс 99:128, Лос Анђелес Клиперс - Њу Орлеанс 111:106, Сакраменто - Портланд 126:132.