Пораз кошаркаша Војводине и у Ваљеву

ВАЉЕВО: Кошаркашима Војводине су поразом од Металца остале само теоретске шансе за опстанак у Кошаркашкој лиги Србије. Нису успели да победе расположене Ваљевчане, који се исто налазе у доњем делу табеле.
Dnevnik.rs/R. Hadžić

Новосађани су одржавали егал до неких четири минута пред крај прве четвртине, када су заостајали два поена (14:16). Након тога су доста промашивали, док су домаћини погађали и на минут до краја дошли до двоцифрене предности (14:26). Нису кошаркаши Војводине одустајали, али се ни Металац није заустављао, па је на минут до краја првог полувремена дошао до предности од чак 18 поена (34:52).

У другом делу игре виђена је готово иста игра. Војводина није успела да се приближи, а Ваљевчани су само увећавали предност. Доста кошева су постигли са линије пенала, а тројком Луке Анђушића дошли су до огромних плус 27 (46:73). Новосађанима је било потребно чудо да стигну резултат, што се до краја утакмице није десило, па је Металац однео убедљиву победу.

Војводина утакмицу следећег кола игра за два дана против Динамика на свом терену.

С. Ру.

Металац – Војводина 96:71 (28:17, 26:21, 21:16, 21:17)

ВАЉЕВО: Хала спортова „15. септембар“, гледалаца: 600, судије: Миљуш, Јовчић, Арсенијевић

МЕТАЛАЦ: Степановић 14, Васић 10 (11 ас), Радомировић 5 (8 ск), Васиљевић 19 (11 ск), Томашевић 15, Павловић 4, Стефановић, Ђуковић 9, Анђушић 11, Слијепчевић 7, Ранковић 2.

ВОЈВОДИНА: Радуловић 14 (9 ас), Симовић 22, Латифагић, Кумовић 9, Зарић 6, Пејовић 3, Асановић, Агоч 2, Мандић 2, Шрајер 5, Живковић 8.