Пораз кошаркаша Звезде у Атини на старту Евролиге

Кошаркаши Црвене звезде доживели су пораз у Атини од Панатинаикоса у првом колу Евролиге.
zvezda pao, kk crvena zvezda

Изабраници Милана Томића одиграли су меч с пуно осцилација, било је доста грешака и “зелени” су заслужено славили. Актуелни шампион Србије имао је много проблема под обручем, пошто је Мајкл Оџо за само осам минута зарадио пет фаулова, а Гист је дуго играо са четири.

Шампион Србије добро је отворио утакмицу, Гист је био посебно мотивисан против некадашњег тима и после само осам минута на семафору је било 8:17. Уласком друге поставе, међутим, црвено–бели су изгубили ритам. ПАО је направио серију 12:0 и Милан Томић морао је да затражи тајм–аут. То је дало резултат, играло се кош за кош и на полувреме се отишло резултатом 37:35 за домаћина.

Знало се да ће Звезди бити тешко у наставку, с обзиром на то да је Оџо у другој деоници добио пети фаул, а Гист је имао три. Да све буде још горе, на старту треће четвртине некадашњи играч Партизана добија четврти фаул. То је доста омело црвено–беле, рекет је био празан у доста случајева и ПАО је у трећој деоници постигао чак 29 поена. Звезда је приступила последњој четвртини много озбиљније и то је одмах дало резултат. Успела је да смањи заостатак, пришла је на само минус шест, али грешкама је пропустила прилику да потпуно ухвати прикључак. Тројка Ника Калатиса на два минута до краја вероватно је и решила утакмицу, иако су црвено–бели на 31 секунд до истека меча били само четири поена у заостатку, али је тада већ било касно.

Следећи меч Звезда игра за седам дана у Београду против Фенербахчеа.