Регионална ВАБА лига: Подгоричанке прејаке

Кошаркашице Војводине 021 поражене су у трећем колу регионалне ВАБА лиге од шампиона Будућности.
ZKK Vojvodina Marijana Zukanovic

Иако су гошће од старта важиле за фаворита, Новосађанке су у овај сусрет ушле без повређених првотимки Милине Мишељић и Лене Радуловић, што је додатно смањило шансе за победу. Подгоричанке су већ у првој четвртини показале зашто су шампионке две године заредом. Веома брзо су направиле разлику, створивши двоцифрену предност након само четири минута игре (6:16).

Домаће играчице нису одустајале, показале су борбеност и заслужено им је припала друга деоница. То, ипак, није било довољно ни да се угрози двоцифрена предност, а камоли ухвати прикључак.

Гошће су практично све решиле на старту другог полувремена. Разлика је порасла на огромних 20 поена, након чега Новосађанке више нису имале шансе. Подгоричанке су рутински привеле утакмицу крају и тако нанеле други пораз дебитанту у регионалном такмичењу.

С. Рудакијевић

Војводина 021 – Будућност Бемакс 50:78 (12:26, 17:14, 8:20, 13:18)

ПЕТРОВАРАДИН: Спортска хала Петроварадин, играно без присуства гледалаца, судије: Н. Никшић, Т. Никшић, Кадрић.

ВОЈВОДИНА 021: Јаковљевић 11, Подунавац, Ла. Радуловић 10, Опачић 14, Адамовић 9, Зукановић, Тодоровић 4, Милер Мек Креј 2 (7 ск).

БУДУЋНОСТ БЕМАКС: Бабић 18, Митрашиновик 15, Јакшић 8, Бура 5 (11 ск), Ђорђевић 14 (6 ск), Радоњић, М. Биговић 2, А. Биговић 5, Савковић, Лазаревић, Живковић 4, Лековић 7.