Србија победом против Кине стартовала у Карловим Варима

Кошаркашице Србије стартовале су победом против Кине 71:66 (26:19, 16:14, 16:16, 13:17) на турниру у Карловим Варима, у оквиру припрема за предстојеће Европско првенство у Чешкој (16-25. јун 2017).
КСС

У првој четвртини одлична је била Јелена Миловановић, која је убацила 13 поена без промашаја, од чега три тројке, па је Србија на први одмор отишла са седам поена предности – 26:19.

Селектор Стеван Караџић је дао шансу свим играчицама. Већ у другој четвртини наш тим је стекао двоцифрену предност, а на велики одмор се отишло при резултату 42:33.

Кина је на два и по минута пре краја пришла на само три поена минуса (68:65), али је Јелена Миловановић погодила тројку и све је било решено.

Овај меч прескочиле су Драгана Станковић и Адријана Кнежевић због ситнијих повреда, док су у Београду остале Ана Дабовић због повреда листа и Тијана Ајдуковић због повреде скочног зглоба.

Србија у суботу 27. маја од 17.45 игра меч другог кола против Летоније, а у недељу 28. маја такође од 17.45 часова и последњу утакмицу на овом турниру са домаћином Чешком.

Србија – Кина 71:66 (26:19, 16:14, 16:16, 13:17)

СРБИЈА: Радочај, Петровић 8, Чађо 10, Крњић 9, Н. Јовановић 7, Миловановић 20 (4 ск), Шкорић 7, Т. Јовановић 4, Станаћев 1, Богићевић 3, Црвендакић, Мандић 2.

КИНА: Шен, Јанг 1, Чен 3, М. Ли 12, Ву 2, Жао 7, Лу 8, С. Хуанг 9, Гао 11, Х. Хуанг 9, Жанг, Ј. Ли 4.