Србија сигурна против Италије на Акропољ купу

Репрезентација Србије победила је Италију са 73:65 у првом мечу на традиционалном "Акропољ купу".
kosarkasi

Након махом изједначеног првог полувремена, изабраници Александра Ђорђевића су од средине треће четвртине преузели контролу над мечом и на крају заслужено славили.

Најефикаснији у победничком тиму био је Бобан Марјановић са 21 поеном и осам скокова, док је код поражених Марко Белинели забележио 20 поена. "Орловима" је ово била седма победа на припремним мечевима у исто толико одиграних мечева, што је одличан скор.

У четвртак, у истом термину, следи меч против Грузије, а у петак, од 20 сати, на програму је меч против домаћина Грчке.

након "Акропољ купа", репрезентација Србије 30. августа путује у Истанбул, где се од 31. августа до 17. септембра игра Европско првенство.